Polisten kaçan uyuşturucu kullanıcısı: “Metamfetamin, limon tuzu çıktı, araç da çalıntıymış”

Asayiş

Haber: Şeref Kahraman/ Kayseri’de satın aldığı uyuşturucularla birlikte polisten kaçarken kovalamacada yakalanan ve bu suçtan yargılanan sanık mahkemede, “600 TL karşılığında 4 gram uyuşturucu maddesi metamfetamin aldım. Zaten yakalanan uyuşturucunun da limon tuzu olduğunu öğrendim. Zaten araç da çalıntıymış” dedi.

 

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada başka suçlardan tutuklu sanıklar İ.T.(22) ile F.B.(21) ve avukatlar hazır bulundu.

Tutuklu sanık İ.T. mahkemede yaptığı savunmasında “Açık kimliğini bilmediğim bir kişiden 600 TL karşılığında 4 gram uyuşturucu maddesi metamfetamin aldım. F.B.’nin aracını Uğur Evler Mahallesi’nden alarak Talas’a doğru yola çıktım. Polisler çevirdi, onlardan kaçtım. Aracın da çalıntı olduğunu bilmiyordum. Zaten yakalanan uyuşturucunun da limon tuzu olduğunu öğrendim.  Araç F.B.’nindi” diye konuştu.

Tutuklu sanık F.B. ise “Ben arkadaş kurbanıyım. Ben uyurken aracı alıp kaçmış. Uyuşturucuları da ben almadım. Kurban olduğum Allah her şeyi görüyor. Eğer uyuşturucu satışı yaptıysam bana en ağır cezayı verin. Araç çalıntıydı, ona diyeceğim bir şey yok. Ben çalmadım, bana öyle geldi” dedi.

Mahkeme heyeti başka suçlardan tutuklu sanıklar İ.T. ve F.B.’y uyuşturucu kullanıcısı kanaatine vararak, 2 yıl süre ile zorunlu hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar