AHUDER eski başkanına FETÖ’den 6 yıl hapis

Asayiş

Haber: Şeref KAHRAMAN  - Kayseri'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında KHK ile kapatılan Anadolu Hukukçular Derneği (AHUDER) eski başkanı sanık avukata yargılandığı mahkemece ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün derneği olduğu gerekçesiyle KHK ile kapatılan Anadolu Hukukçular Derneği (AHUDER)’nin eski başkanı avukat Halil İbrahim Akkaş ve sanık avukatı hazır bulundu. Saadet Partisi eski İl başkanlarından avukat Mustafa Akkaş da kardeşi Halil İbrahim Akkaş’ın duruşmasını izledi.

Savcı verdiği mütalaasında sanığın ‘FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan cezalandırılmasını talep etti.

AHUDER’in faaliyetlerinden bahseden sanık avukat Halil İbrahim Akkaş, “AHUDER’de 2013-2016 yılları arasında hiçbir şekilde önceki adı cemaat, şimdiki adı FETÖ olan örgütü destekleyici tek satır bir açıklama bulamazsınız. AHUDER’in ilk KHK kararlarında kapatılmadı. 11’inci KHK kararı ile kapatıldı. OHAL Komisyonu’na derneğin kapatılması konusunu itiraz ettik. 23 yıllık hayatımda 5 bine yakın dosyaya baktım, tek bir şikayet almadım. Kendi kardeşlerine silah sıkacak kadar şerefsiz, meclisine bomba atacak kadar kalleş  bir örgütün şimdi üyesi olmakla suçlanmayı kabullenemiyorum. Bu davadan alnımın akıyla çıkacağıma inanıyorum. Herhangi bir suçta, bir oluşumda bulunmadım” diye konuştu.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuksuz sanık avukat Halil İbrahim Akkaş’a ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası ile hüküm kesinleşinceye kadar yurt dışı yasağının devamına karar verdi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar