Yeniden yapılanan FETÖ üyeleri yarın Adliye’ye sevk ediliyor

Asayiş

Haber: Şeref Kahraman / Fetullahçı Terör Örgütü’nün hain, kanlı 15 Temmuz darbe kalkışmasının üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen rahat durmayan ve  Kayseri polisinin 3 aydır büyük gizlilik ve titizlik ile sürdürdüğü teknik ve fiziki çalışmalar sonrası yeni oluşuma giren örgüt üyeleri yarın sabah adliyeye sevk edilecek.  

WhatsApp Image 2019 07 14 at 11.45.53 1

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ve KOM Daire Başkanlığı’nın teknik destekleriyle Fethullahçı Silahlı Terör Örgütüne yönelik 3 ay ortaklaşa süren teknik ve fiziki çalışma yapıldı.

WhatsApp Image 2019 07 14 at 11.45.51 1

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütünün Kayseri ve çevre illerde, özellikle İç Anadolu Bölgesi’nde yeni yapılanma girişimi ve faaliyetleri içerisinde oldukları, örgütün deşifre olmamış ve hakkında yasal işlem yapılmayan örgüt mensuplarınca örgütü ayakta tutma faaliyetleri içerisinde oldukları, yeni örgüt elemanlarının emniyet güçlerince deşifre edilmemiş haklarında herhangi bir işlem yapılmayan şahıslara ulaşarak, yeni bir oluşum veya yapılanma çalışması yürüttükleri belirlendi.

WhatsApp Image 2019 07 13 at 09.44.04

Bu kapsamda, şüpheliler K.G., İ.U., M.A.Ç., S.Y., H.G. ve R.A'nın, Kayseri'de FETÖ/PDY ile irtibatı olan şahıs, şirket ve esnafla irtibat kurarak bu kişilerden çeşitli yardım, bağış, zekat adı altında para topladıkları, örgüt soruşturmaları kapsamında hala cezaevinde bulunan örgüt üyelerinin ailelerini, eş ve çocuklarını ziyaret ederek onların morallerini yüksek tutmaya çalıştıkları saptandı.

Bu şüphelilerin adli soruşturmaları devam eden zanlıların dava süreçlerini takip ettikleri, tahliye olanlara iş imkanı sağladıkları, firar edenlere sahte kimlikler temin ettikleri, cezaevinde bulunan örgüt üyelerinin ailelerine yüksek miktarda her ay düzenli maddi yardım toplayıp, teslim ettikleri ve yaklaşan Kurban Bayramı'nda örgüt üyelerine ücretsiz kurban dağıtımı yapacakları da tespit edildi.

WhatsApp Image 2019 07 13 at 09.43.58

Bu yapılan çalışmalar sonucunda K.G., İ.U., M.A.Ç., S.Y., H.G. ve R.A'nın yanı sıra örgüte yüksek miktarda maddi destek sağladıkları anlaşılan H.H.Ü., S.Ç., M.K., A.B., Z.Ş., A.A., M.E., S.U., M.Y.T., İ.C. ve M.Ö. ile bu isimlerle irtibatları olan ve haklarında yakalama kararı bulunan firariler B.U., A.C., A.E.B., D.A., S.P. isimli şahıslar ile haklarında yakalama emri bulunan firari şüpheliler F.Ü., R.S., H.H.E., S.E. ve Z.C. isimli şahıslardan oluşan örgüt üyelerine ve mahrem imam konumundaki üst düzey yöneticilerine karşı toplam 27 şüpheli polisin Kayseri merkezli Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Afyon ve Erzurum'da düzenlediği operasyonlarda yakalandı.

Şüphelilerin evinde yapılan aramalarda örgüte himmet parası olarak toplanan zarflar içerisinde 18 bin 500 lira, 2 bin dolar, 805 Euro, örgütsel yazışmalar için tutulan yardım kayıtları ve dijital materyaller ele geçirildi.

Emniyet’te sorguları süren şüphelilerin yarın sabah 09.00’da sağlık kontrolünün ardından Adliye’ye sevk edileceği öğrenildi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar