14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismara 19 yıl 9 ay hapis

Asayiş

Haber: Şeref Kahraman – Kayseri’de 14 yaşındaki kız çocuğu ile cinsel ilişkiye girdiği iddiasıyla tutuklu yargılanan 19 yaşındaki sanığa 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezası verildi. Tutuklu sanık, “Sadece evlenebilmek için ilişki olduğu tarzında böyle bir şey söyledik, o da ters tepti, ailesi ile kavga ettik” dedi.

 

KIZIN ANNESİ ŞİKAYETÇİ OLDU

İddiaya göre 2019 Ocak ayında 14 yaşında olan K.B. ile 19 yaşındaki şüpheli E.S. sevgili olup, cinsel ilişkiye girdiler. Mağdur kızın, annesi H.B.’ye durumu anlatmasının ardından anne H.B. polise giderek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan şüpheli E.S. çıkarıldığı mahkemece ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan tutuklandı.

BAKANLIK DA DAVAYA MÜDAHİL OLDU

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık E.S.(19) ile avukatlar hazır bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Kayseri İl Müdürlüğü avukatı da duruşmaya müdahil oldu.

“EVLENMEK İÇİN SÖYLEDİK, O DA TERS TEPTİ”

Üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanık E.S. “Hiçbir şekilde kesinlikle ilişkiye girmedik. Onun ailesi çok dindardı. ‘İlişkiye girdik’ dersek evlendirirler diye düşündük. Birbirimizi çok seviyorduk, sadece evlenebilmek için ilişki olduğu tarzında böyle bir şey söyledik, o da ters tepti. Cinsel anlamda hiçbir şey olmadı, ailesi ile ağabeyleri ile kavga ettik. K.B. şimdi ailesinden korktuğu için gerçeği söyleyemiyor. Ben suçsuzum, beraatımı istiyorum” diye konuştu.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu 19 yaşındaki tutuklu sanık E.S.’ye‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 16 yıl 8 ay hapis, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan ise 3 yıl 1 ay 15 gün olmak üzere toplam 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezası ile tutukluluk halinin devamına karar verdi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar