10
Pzt, Ağu
33 Yeni Haber

Talas Bayram

Asayiş
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de ablasının daha önce gönül ilişkisi yaşadığı Burak Sabuncu’yu arkasından  bıçak darbesiyle öldüren 17 yaşındaki sanık hakkında iddianame hazırlandı.  Suça sürüklenen çocuk, “köşe başında Burak’ı ve yanında tanımadığı iki kızı tesadüfen gördüm. O an Burak’ın ablamı rahatsız etmesi, Burak’ın evli olmasına rağmen ikinci eş olarak istemesi ve mahalledeki gezmeleri aklıma geldi, kendimi kaybettim ve yanımdaki kapanır açılır ekmek bıçağı ile Burak’ın arkasından koşarak bacaklarından bıçakladım. O an kendimi kaybettim, ne yaptığımı hatırlamıyorum” dedi.

68560449 2445818345497765 364668995745349632 o

16 Eylül 2019’da Melikgazi ilçesi Cami kebir Mahallesi’nde meydana gelen olayda 24 yaşındaki Burak Sabuncu ile husumetli olduğu 17 yaşındaki Talha U. karşılaştı. Talha U. yanında bulunan bıçak ile Burak Sabuncu’yu bıçakladı. Vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak ağır yaralanan Sabuncu, olay yerine çağrılan ambulans ile Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Sabuncu tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken, şüpheli ise polis ekiplerince bıçak ile birlikte yakalandı. Talha U. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca iddianamesi hazırlanan tutuklu suça sürüklenen çocuk Talha U. savunmasında, kendilerinin de aktar dükkanı bulunduğu yerde komşu esnaf olması nedeniyle tanıdığını, kendi dükkanlarının 6-7 ay kadar açık kaldığını, o sürede ablası A.U.’nun dükkanda kaldığı, ablasının o dönem evli olan Burak Sabuncu ile gezdiğini öğrendiğini anlattı.

“BIÇAĞI KAĞIT TOPLAYAN MOTOSİKLETİN SEPETİNE ATTIM”

Kurban Bayramı’na yakın zamanda babasının ablası A.U.’yu İstanbul’a halasının yanına gönderdiğini, ablasının cep telefonuna ulaşamadığını, Burak’tan şüphelendiğini belirten suça sürüklenen çocuk Talha A. şunları söyledi: “Olaydan bir ay önce ablam ve annem konuşurken ablam ağlıyordu, Burak’ın kendisini taciz ettiğini, zorla İstanbul’a götürdüğünü ve telefonu elinden aldığını söyledi. Ben de bu duruma kızdım, olay günü arkadaşımın tekstil dükkanına giderken, Burak’ın bulunduğu iş yerinin köşe başında Burak’ı ve yanında tanımadığı iki kızı tesadüfen gördüm. O an Burak’ın ablamı rahatsız etmesi, Burak’ın evli olmasına rağmen ikinci eş olarak istemesi ve mahalledeki gezmeleri aklıma geldi, kendimi kaybettim ve yanımdaki kapanır açılır ekmek bıçağı ile Burak’ın arkasından koşarak bacaklarından bıçakladım. O an kendimi kaybettim, ne yaptığımı hatırlamıyorum. Sonra kaçtım, bıçağı kağıt toplayan motosikletin sepetine attım.”

“EVLİ OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE AYRILDIM”

Bilgi sahibi olarak dinlenen A.U. da “Burak ile komşu esnaf olması nedeniyle tanıştık, bir süre gönül ilişkisi yaşadık, Burak’ın evli olduğunu öğrenince ayrıldım. Burak gelip beni rahatsız ederdi” dedi.

Savcılık, sanık hakkında bıçak ile maktulü gelişi güzel sallayarak ölümüne sebep olduğu gerekçesiyle ‘kasten adam öldürme’ suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Savcılığın iddianamesini kabul eden Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce davanın ilk celsesi yarın saat:14.00’da görülecek.

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar