Mağdur kıza uyuşturucu verip, istismarda bulunduğu iddiası

Asayiş

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de 16 yaşındaki kız çocuğuna uyuşturucu madde içirip, cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan 27 yaşındaki sanık ‘cinsel istismar’ suçundan mahkemece beraat ederken, ‘uyuşturucu madde kullanma’ suçundan ise 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı.

 

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanık R.T.(27) ve avukatlar hazır bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da duruşmaya müdahil oldu. Mağdur kız E.Y.(16) ise duruşmaya katılmadı.

Kasım ayının başında Kocasinan ilçesinde bir evde mağdur kız E.Y.’ye uyuşturucu maddesi içirip, cinsel istismarda bulunduğu ve uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan sanık R.T. mahkemede, “Mağdur kızı, bir arkadaşım tanıştırdı, sadece bir kez o evde gördüm, uyuşturucu kullanıyordu. Ben uyuşturucu kullanmam ama o gün bir kez kullanmıştım. Ne satıyorum, ne de ticaretini yaptım, suçsuzum” diye konuştu.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuksuz sanık R.T.’ye, mağdur kız yönelik suçlardan delil yetersizliğinden beraatına karar verirken, ‘uyuşturucu madde kullanma’ suçundan ise 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, bu cezayı 5 yıl süreyle hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar