13
Prş, Ağu
33 Yeni Haber

Asayiş
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de jeneratör ticareti yaptığı kişilere 50 bin TL’lik sahte çek verdiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası ile 82 bin TL adli para cezası verildi.

 

Jeneratör işi yapan şüpheli B.E.’nin mağdurlar S.A. (33) ve S.K. (31)’ye ticaret sonrası 50 bin TL değerinde çek verdi. İş ortağı olan mağdurlar S.A. ve S.K. bankaya çeki bozdurmak istediklerinde, çekin sahte olduğunu öğrendiler. Mağdurlar, şüpheli B.E. hakkında şikayetçi olurken, B.E.’ye ‘dolandırıcılık’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlarından dava açıldı.

Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanık B.E.(57), Niğde Adliyesi’nde Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen şüpheli B.E. jeneratör işi ile uğraştığını, iş adamı olduğunu ve böyle bir suçu işlemediğini belirterek, beraatını talep etti.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuksuz sanık B.E.’ye ‘dolandırıcılık’ suçundan 4 yıl 2 ay, ‘resmi belgede sahtecilik’ suçundan ise 2 yıl 1 ay olmak üzere’ toplam 6 yıl 3 ay hapis cezası ile 82 bin TL adli para cezası verdi.

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar