Mühendislerden sorumlu itirafçı sanık: “Hepsini uydurdum”

Asayiş

Haber: Şeref Kahraman - Fetullahçı Terör Örgütü’nün Kayseri’de yeni oluşuma kalkışan 11’i tutuklu, 4’ü hükümlü 26 sanığın yargılandığı davanın 1. Günü öğleden sonraki oturum ile devam edildi. Sözde mühendislerden sorumlu olan ve itirafçı tutuklu sanık Kemal Göksu, mahkemede “Tüm anlattıklarımı emniyetteki işkence sonrası uydurdum, ifademi kabul etmiyorum” dedi.

 

KAMERA İLE KAYIT ALTINA ALINDI

Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 3 gün sürecek olan,sanıkların yoğunluğu ve güvenlik önlemleri nedeniyle 250 kişilik Kayseri Adliyesi Şehit C. Savcısı Murat Uzun Konferans Salonu’nda görülen davanın birinci gününde öğledensonraki oturumda yargılamaları devam edildi. Duruşma içerisinde ve dışında yoğun güvenlik önlemi alınırken, duruşma salonunda da duruşma kamera ile kayıt altına alındı.

DALGA GEÇER GİBİ SAVUNMA YAPTI

Öğleden sonraki oturumda savunma yapan örgütün sözde mühendislerden sorumlu olan ve itirafçı tutuklu sanık Kemal Göksu, “Örgüt paralarını talimatla İstanbul’dan Kayseri’ye getirip kimseye dağıtmadım, o ele geçirilen paralar kendi şahsıma ait paralardır. Emniyet’te burada anlatılamayacak şekilde gördüğüm işkence sonrası hepsini uydurdum. Money Gram’dan kimseye para transfer etmedim. Örgüt üyelerini kaçırma planını tasvip etmem, zaten öyle bir gücüm de yoktur. Daha önce bylock kullanma suçundan yargılanıp 6 yıl 3 ay hapis cezası aldım, o dosya istinafa taşındı, bu iddialar ile ilgili savcılıkta ve nöbetçi mahkemece verdiğim ifadeleri hatırlamıyorum” diye konuştu.

Tutuklu sanık Hülya Göksu ise 2 çocuğu olduğunu, 30 aydır tutuklu olduğunu ve iddianamede geçen konuları anlamadığını, bilmediğini ve duymadığını iddia etti. Tutuklu sanık İzzet Uyanık a çevre mühendisi olduğunu, 6 yıl 3 ay hapis cezası aldıktan sonra kendi işini kurduğunu, iddiaları kabul etmediğini söyledi.

Mahkeme heyeti, duruşmaya yarın sabah 9’a kadar ara verdi. Sanıkların savunmalarının alınmasına 2. gün devam edilecek.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar
Reklam