DEAŞ sanığından şok sözler: “Kayseri’de hala maaş alan DEAŞ üyeleri var”

Asayiş

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri’de DEAŞ operasyonunda yakalanan ve örgütte savaşçı olarak görev yaptığı iddiasıyla tutuklu yargılanan ve itirafçı olan sanık, mahkemece 1 yıl 6 ay hapis cezası ile tahliye edildi. Sanık, “DEAŞ’ta sadece 20 gün kaldım. 20 gün kaldığım için de çok pişmanım. Hiçbir şekilde savaş eğitimi almadım. Elime silah bile almadım. Kayseri’de hala maaş alan DEAŞ üyeleri var” dedi.

 

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık VelidHamkoş ve avukatı hazır bulundu.

Duruşmada sanık Hamkoş’u ihbar eden E.H. isimli tanık, “1 yıl aşçı olarak DEAŞ’ta çalıştım. Hendek kazılmasına yardımcı oldum. VelidHamkoş, 2 yıl örgütte çalıştı. Birlikte Sincar’a geçtik. Savaş eğitimi aldı” dedi.

“EN AZ 20 AKRABASI DEAŞ ÜYESİ VE KAYSERİ’DE YAŞIYOR”

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda yakalanan ve DEAŞ’ın sözde savaşçıları arasında olduğu iddiasıyla tutuklu yargılananVelidHamkoş, “2017 yılında sadece Sincar’da kaldım. O dönemde de Sincar’da PKK vardı. DEAŞ’ta sadece 20 gün kaldım. 20 gün kaldığım için de çok pişmanım. Hiçbir şekilde savaş eğitimi almadım. Elime silah bile almadım. Tanık E.H. uzaktan akrabam olur. Kendisi DEAŞ üyesiydi. Hatta babası üst düzey bir emirdi. E.H.’nin en az 20 akrabası DEAŞ üyesi ve Kayseri’de yaşıyor. DEAŞda bunlara hala maaş veriyor. Akrabalarının büyük bir kısmı Telafer’deDEAŞ’ın üst düzey yöneticileridir. Evlenmek isteyenler, DEAŞ’a katılırdı. DEAŞ’ta örgüte katılanlara kadın bulur ve başlık paralarını öderdi. Kayseri’de hala maaş alan DEAŞ üyeleri var” dedi.

Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık VelidHamkoş’a etkin pişmanlık hükümlerince 1 yıl 6 ay hapis cezası ile tahliyesine karar verdi. Sanığın cezası 5 yıl boyunca hükmün açıklanması geri bırakıldı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar
Biz Bize Yeteriz Türkiyem
Reklam