SON DAKİKA! Anadolu Farm’ın kurucusu tahliye oldu

Asayiş

Haber: Şeref Kahraman - Çiftlik Bank gibi bir yapıya sahip olduğu iddia edilen merkezi Kayseri’de olan Anadolu Farm operasyonu kapsamında 4’ü tutuklu 41 sanığın yargılanmasına devam edildi. Anadolu Farm’ın kurucusu tutuklu sanık İsa Karademir, tahliye oldu. 

 

7 TUTUKLU SANIKTAN 6’SI TAHLİYE OLDU

21 Mart 2018’de Kayseri Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, yaptığı operasyon ile Merkezi Kayseri’de bulunan, Ekolium Bilişim Yazılım Tarım Hayvancılık Oto Turizm Gıda Lokanta Sanayi Ticaret A. Ş. şirketin kurucusu İsa Karademir, Anadolu Farm yönetim kurulu başkanı F.Ö.(25), internet sitesi yöneticisi İbrahim K., programın yazılımcısı R.T., firma çalışanı E. K. ve muhasebecisi Emre K. ve 1 şube müdürünün olduğu 7 kişiyi yakaladı. 7 şüpheli de tutuklandı. Savcılık, 41 sanık hakkında işlem başlattı. 4 Temmuz’da görülen davanın ilk celsesinde 3 sanık tahliye oldu. 4 Aralık’ta görülen duruşmada da 3 sanık daha tahliye olmuştu.

33 KLASÖR, 278 SAYFALIK İDDİANAME

Operasyon tarihi 21 Mart 2018 olan soruşturmanın üzerinden 400 gün sonra iddianamenin hazırlandığı Anadolu Farm dosyası kapsamında  Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde beşinci celse görüldü. 33 klasör, 278 sayfalık iddianamede 195 mağdur, 41 sanıklı duruşmaya tutuklu sanık İsa Karademir, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile (SEGBİS) hazır edilirken, diğer sanıklar ise duruşmaya katılmadı. Covid-19 ile mücadele kapsamında duruşma salonuna hiç kimse alınmadı. 

Anadolu Farm’ın kurucusu olan ve  Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e kaçarken yurt dışı yasağı olduğu tespit edilen ve yakalanan tutuklu sanık İsa Karademir, önceki savunmasını tekrar ederek, “Benim amacım dolandırıcılık değildi, defalarca anlattım, amacım ticaret yapmaktı, Tauk Dünyası buna bir örnektir. 30 yaşındayım, Ziraat Bankası’nda çalışıyordum. Bu tür sistemi internet üzerinden gördüm, restoran zinciri açacaktım. Dolandırıcılık yapacak olsam mesleğimi bırakıp, bu işe girer miyim? Herkesin empati yapmasını istiyorum. Para veren kişilerin karını verecektim ama olmadı, hesaplarıma bloke konulmasaydı, ödemeleri yapacaktım. Ben mağdurum, çalışanlarım da mağdur oldu. Kaçma durumum söz konusu değildir, yapacağım işlerde ticarete güvendim ama olmadı, suçsuzum” diye konuştu.

Mahkeme heyeti  verdiği ara kararda Anadolu Farm’ın kurucusu tutuklu sanık İsa Karademir’in tahliyesine karar vererek, duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için  erteledi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar
Biz Bize Yeteriz Türkiyem
Reklam