Kız arkadaşının ölümünde, şüpheli erkek arkadaşına müebbet hapis istemi - Kayseri Deniz Postası

Asayiş
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

KAYSERİ’de tabanca ile vurulup, yaralı halde bırakıldığı hastanede hayatını kaybeden Deniz Dal'ın (40) ölümüyle ilgili tutuklanan erkek arkadaşı Selim G. (40), hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Geçen 5 Temmuz’da tabanca ile ateş edilerek göğsünden vurulan Deniz Dal, gece saatlerinde otomobille, Kayseri Şehir Hastanesi'ne getirildi. Sürücü, Deniz Dal'ı acil serviste sağlık görevlilere teslim ettikten sonra, aracı da hastane önünde bırakarak kaçtı. Hastanede tedavi altına alınan Dal, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Olayın ardından soruşturma başlatan polis, Deniz Dal'ı hastanede bırakıp kaçan sürücünün Selim G. olduğunu belirledi. Selim G., bir gün sonra Deniz Dal'ın durumunu öğrenmek için tekrar hastaneye döndüğünde, hastanede görevli polis tarafından fark edilerek gözaltına alındı. Selim G., Deniz Dal'ın tabanca ile intihar ettiğini ileri sürdü. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan şüpheli Selim G., cezaevine konuldu.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma tamamlanarak, iddianame hazırlandı. Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede, şüpheli Selim G. hakkında, ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Cinayet şüphelisi Selim G., iddianamedeki ifadesinde, “Araçtaki torpido gözündeki silahı alarak intihar etti. Daha önce de Ali Dağı’nda da intihar etmeye kalkmıştı. Suçlamaları kabul etmiyorum. Suçsuzum” dedi.

Mahkeme tarafından kabul edilen iddianame sonrası, şüpheli Selim G., önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım