İl Jandarma Komutanlığı Haziran Ayı Faaliyet Raporu - Kayseri Deniz Postası
10
Çrş, Ağu
37 Yeni Haber

Asayiş
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times
Haber :Aydan Yıldırım
 
Kayseri İl Jandarma Komutanlığı Haziran Ayı faaliyet raporunu açıkladı.
Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Haziran ayı içerisinde yapılan Türkiye Huzur Güven Uygulaması’nda 6 bin 693 şahıs sorgulanırken, aranması olan 17 kişi de yakalandı.
 
Ekipler tarafından emniyet ve asayişin sağlanması amacıyla eş zamanlı olarak düzenlenen Türkiye Huzur Güven Uygulamasında 6 bin 693 şahıs sorgulandı. Sorgulamalarda çeşitli suçlardan arama kaydı bulunan 17 şahıs yakalanırken, 617 umuma açık yer ve işyerlerinin kontrolü yapıldı.
 
İl Jandarma Komutanlığı’nın terör ile mücadele çerçevesinde yaptığı çalışmalarda ise DHKP-C, FETÖ/PDY ve DEAŞ terör örgütleri suçlarından 8 olayda 16 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Çalışmalar sonucunda şahıslardan 6’sı tutuklanırken, 3 şüpheli adli kontrol kararı ile 6 şüpheli ise ifadesinin alındıktan sonra serbest bırakıldı. İşlem yapılan 1 şahsın da yakalama çalışmaları devam ediyor.
 
Ekiplerin çalışmalarında 12’si evden, 8’i işyerinden, 4’ü bağ, bahçe ve tarladan, 4’ü kamu kurum ve kuruluşundan, 2’si inşaattan hırsızlık, 13’ü kablo, 1’i motosiklet, 1’i hayvan hırsızlığı ve 10’u dolandırıcılık olmak üzere toplam 55 olayda 50 şüpheli yakalandı. Yakalanan şüphelilerden 4’ü çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
 
Yine yapılan çalışmalarda çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan 304 şahıs ekipleri tarafından yakalandı.
 
İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalarda meydana gelen 56 kasten yaralama olayında yakalanan 139 şüpheli, haklarında yapılan soruşturma evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.
 
Ekipler  uyuşturucu madde imal ve ticareti ,  kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma , yasadışı ekim ,  5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet,  izinsiz kazı yapmak,  mali suç,  yasadışı bulunma suçu olmak üzere 24 olayı çözüme kavuştutan ekipler bu olaylarda 37 şüpheli şahsı gözaltına aldı.
 
Kayseri'de jandarma ekipleri tarafından icra edilen uyuşturucu operasyonlarında (8.450) adet captagon hap, (334) kök kenevir, (40) gram toz esrar, (9) gram metamfetamin, (1.720) paket kaçak sigara ve (14) adet muhtelif kazı malzemesi ele
geçirildi.
 
 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım