Kayseri Deniz Postası - Kayseri'de Kahveci Cinayeti! Sanık Hakkında Mütalaa Verildi
04
Çar, Eki
20 Yeni Haber

 

 

Asayiş
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde kahvehane sahibini bıçakla öldüren sanık hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası istendi.


Kayseri Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ö.A.G., müştekiler ve taraf avukatları katılırken, tutuksuz sanıkları duruşmada yerini almadı. Cumhuriyet Savcısı, sanık Ö.A.G.’nin ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılması yönünde mütalaa verdi.

Mahkemede kendini savunan Ö.A.G. bıçağı kendini savunmak amacıyla salladığını söyleyerek, “Ben oraya birini öldürmeye gitmedim. Bana küfür ettiler. 5 kişi beni dövdüler. Ben de öldürülmekten korktuğum için bıçağı salladım” dedi.
Mahkeme heyeti, avukatların süre istemesinden dolayı duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

OLAY

Olay, geçen yıl 23 Mayıs'ta, Kocasinan ilçesi Yıldızevler Mahallesi 326'ncı Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, kahve sahibi Süleyman Cingöz ile müşterisi Ozan G. tartıştı. Tartışma sonrası Ozan G., kuzeni Ömer Alp Göker'i kahveye çağırdı. Taraflar arasındaki tartışma, bıçaklı kavgaya dönüştü. Ömer Alp Göker, eline geçirdiği bıçakla Süleyman Cingöz'ü ağır yaraladı. Cingöz'ün oğlu B.C. ile yeğeni Hacı Osman C. de ellerine geçirdiği sopalarla Ozan G. ve Ömer Alp Göker'e vurdu. Süleyman Cingöz, hayatını kaybederken, diğer 3 kişi de birbirlerinden şikayetçi oldu. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasında olay sonrası tutuklanan müşteki sanık Ömer Alp Göker hakkında 'kasten öldürme' suçundan müebbet istendi. Tutuksuz sanıklar Ozan G., Hacı Osman C. ve B.C. hakkında ise silahla basit yaralamadan dava açıldı.

kahveci-cinayeti-1