05
Çrş, Ağu
20 Yeni Haber

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürlüğü’nden alınan verilere göre Kayseri, Sivas ve Yozgat bölgesinde ana harcama grupları itibariyle 2020 Temmuz ayında endekste yer alan gruplardan en fazla artış gösteren grup % 3,46 ile çeşitli mal ve hizmetler olurken, bunu % 3,34 ile mobilya, ev aletleri ve ev bakım hizmetleri, % 3,01 ile ulaştırma ve % 1,58 ile lokanta ve oteller takip etti. En çok düşüş olan grup ise % 3,87 ile giyim ve ayakkabı oldu.

Koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini azaltmak için bir adım da, “Mahir Eller Projesi” kapsamında atıldı. Projenin uygulandığıKayseri ili başta olmak üzere Adana, Bursa,Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kilis, Konya, Mardin, Mersin ve Şanlıurfa illerini kapsayan 12 ildeistihdamı artırmak için işverene verilecek mali desteklerin kapsamı genişletildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, medya mensuplarının görevleri sırasında karşılaştıkları sorunların tespit edilmesi, çözüm önerileri getirilmesi ve sektör çalışanlarının haklarının iyileştirilmesine yönelik bir çalıştay düzenledi.

Haber:Ece ERASLAN / Ülkemizde, 2020 Haziran ayında konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde %209,7 artarak 190 bin 12 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 28 bin 799 konut satışı ve %15,2 ile en yüksek paya sahip oldu.

Haber: Başak EĞRİ / Kayseri’de yaşayan bir vatandaş, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ) tarafından bildirilen su faturasında belirtilen tutara tepki gösterdi.

Altın gramının 400 TL'ye kadar ulaşmasının ardından düğün yapacak kişiler, imitasyon görünümlü altın ürünlere yöneldi. Ortalama fiyatı 3-4 bin TL değerinde olan altın bilezik yerine 20 TL'ye gerçeğini aratmayan bilezikler gelinlerin kollarını süslemeye başladı.

Diğer Makaleler...

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar