Kayseri'nin en çok okunan haber gazetesi. - Kayseri Deniz Postası

Güncel

Izgara Liste

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce; kış şartlarının olumsuz etkilerini hafifletmek, yem bulmakta güçlük çeken yaban hayvanlarına destek olmak amacıyla devam eden yemleme çalışmaları Pınarbaşı ilçesinde, İlçe Av Komisyon üyelerinin katılım ile devam etti.

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesine gelen 20 Bulgar avcı, 4 gün boyunca avlandı.

Kayseri Çevre Koruma Jandarma ekipleri tarafından bulunan yaralı kızıl şahin, tedavisi için Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde kar kalınlığı 80 santimetreye yaklaştı.

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde yaşayan Adem Korkmaz ile 'Kocaoğlan' isimli halep tekenin arkadaşlığı görenlerin yüreğini ısıtıyor.

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde bulunan Zamantı Irmağı'nda su seviyesi düşerken, suyun yavaş aktığı kısımlar ise buz tuttu.

Kayseri’nin Develi ilçesinde bulunan Sultan Sazlığı Göleti buz tutunca çocuklar da buz üzerinde top oynadı.

Develi Kaymakamı Sinan Aslan, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ile birlikte yapımı tamamlanan ve taşınma işlemleri devam eden yeni Develi Devlet Hastanesini ziyaret ederek son hazırlıklar hakkında bilgiler aldı.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminin sonlanmasından dolayı Develi Protokolü karne gününde okulları ziyaret ederek miniklerin ilk karne sevincine ve heyecanına ortak oldu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Bünyan'da belediyede oluşturulan kriz masasını ziyaret ederek, Bünyan Kaymakamı Turgut Gülen ile Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun’dan son durum hakkında bilgiler aldı.

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki depremin ardından, Bünyan Kaymakamı Turgut Gülen, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Bünyan Emniyet Müdürü Vekili Savaş Özkaya, İlçe Jandarma Komutanı Kadir Er, AFAD İl Müdürü Osman Adsız ve Bünyan Devlet Hastanesi Başhekimi Nuri Çakır, İlçe Emniyet Müdürlüğünde kriz masası oluşturdu.

Chp Bünyan İlçe Başkanlığı başlatmış olduğu "1 Çocuk ,1 Gelecek " projesi kapsamında Bünyan İlçesinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin kışlık mont ve bot ihtiyaçlarını temin etti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılında çeşitli projeler kapsamında İncesu ilçesine 9 milyon 754 Bin TL altyapı yatırımı yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılında çeşitli projeler kapsamında İncesu ilçesine 9 milyon 754 Bin TL altyapı yatırımı yapıldı.

Kayseri'nin İncesu ilçesinde yapılan kazı çalışmalarında İç Anadolu’nun en büyük mozaik yapısına ulaşıldı. Geç Roma, Erken Bizans’a ait sivil konut örnekleri, geometrik ve bitkisel figürler ile Grekçe, Latince yazıtlar
ortaya çıkartılırken, Kültür ve Turizm İl Müdürü Şükrü Dursun yapının inşa tarihi ve arkeolojik verilerine bakıldığında Bizans İmparatoru 2. Konstantin'in burada kalmış olabileceğini söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılında Yeşilhisar ilçesine 11 milyon 488 bin TL maliyetle altyapı yatırımı yapıldı.

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde tarım malzemelerinin bulunduğu alanda çıkan yangında maddi hasar meydana geldi.

KAYSERİ'nin Yeşilhisar ilçesi Soğanlı mahallesinde yaşayan Sebahat Arız (60), annesinden öğrendiği bez bebek yapımıyla 30 yıldır aile ekonomisine katkı sağlıyor.

Hacılar Belediyesi yoğun kar yağışı sonrası yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını unutmuyor. Belediye ekipleri ilçenin belirli noktalarında düzenli olarak besleme yapıyor.  

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, 2021 yılında Hacılar ilçesine 11 Milyon 791 Bin TL değerinde altyapı yatırımı gerçekleştirdi.

Hacılarda etkili olan kar yağışının ardından Hacılar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 7/24 çalışarak kapalı yol kalmamasını sağlıyor.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, güven tazeleyerek ikinci kez Yahyalı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı’na seçilen Orhan Kalem’i ziyaret ederek tebrik etti.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ilkokul ve anaokulu öğrencilerine 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 1 yarıyıl karnelerini dağıttı.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Yahyalı Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan yeni birimlerin açılışını yaptı.Tefrişatı Yahyalı Ticaret Odası tarafından yapılan Gebe Okulu ve tefrişatı hayırsever tarafından yaptırılan Palyatif Bakım Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Talas Belediyesi’nin kış öncesi kırsal mahallelere hediye ettiği kar küreme bıçakları, büyük kar temizleme araçlarının giremediği arak sokaklara girerek kış çalışmalarının etkin şekilde yürütülmesini sağlıyor.

Kış çalışmalarına aralıksız olarak devam eden Talas Belediyesi, ilçe genelinde etkisini arttıran kar yağışı sonrası kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sıklaştırdı.

Daha önce “Naim” filmini öğrencilerle buluşturan Talas Belediyesi şimdi de öğrencileri Astsubay Ferhat Gedik ve Eren Bülbül’ün öyküsünü konu alan ‘Kesişme Eren Bülbül’ filmini izlemeye götürdü.

Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan ve İlçe Kaymakam Vekili Erkan Minuz, karne heyecanı yaşayan çocukların duygularına ortak olarak çocukların karnelerini kendi elleriyle verdiler.

Akkışla'da ulaşımın aksamaması adına karla mücadele 2 gündür bütün hızıyla devam ediyor.

Özel Haber:Aydan Yıldırım

2021 yılında Akkışla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce açılan ve Akkışla Belediyesi'nin lojistik destek verdiği Amigurumi (örgü bebek) kursuna katılan kursiyerler sergi açarak maharetlerini sergiledi. 

Kayseri’nin Sarıoğlan ilçesinde gece saatlerinde meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki depremin hasarı gün ağarınca ortaya çıktı.

KAYSERİ’nin Sarıoğlan ilçesinde Şehit Hacıbey Kaya Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı resim ve mozaik çalışmasının yer aldığı sergi törenle açıldı.

KAYSERİ'deki Sarıoğlan Barajı'nda su seviyesi kuraklık nedeniyle yüzde 20’ye düştü. Sarıoğlan Sulama Birliği Başkanı Mustafa Değerli, "Barajımızda tarımsal sulama için yapılan su tamamen bitti. Barajda balık ölümleri başladı" dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Felahiye ilçesinde 2021 yılında 1 milyon 977 Bin TL yatırım yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Felahiye Merkez Camii, Kur’an Kursu, Müftülük, 2 adet lojman binası başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde yürütülen 17 ayrı proje ve çalışmanın açılışını yaptı. Başkan Büyükkılıç, ilçe sakinlerinin merakla beklediği Göğdere Yolu’nda yer tesliminin yapıldığını, doğalgazın da en yakın zamanda ilçeye kazandırılacağını ifade etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Felahiye ilçe sakinlerinin 40 yıllık rüyası olan Göğdere Yolu projesinde ihalenin sonuçlanarak imzaların atıldığını ve ayrıca demiryolu hattının kestiği Yakut Mahallesi ile Fuzuli Kavşağı’nı birbirine bağlayacak noktada demir yolu araç üst geçidinin ihalesinin de yapıldığını açıkladı.

Kayseri'nin Özvatan ilçesinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, 2021 yılında Özvatan ilçesinde 2 milyon 106 Bin TL değerinde altyapı yatırımı gerçekleştirdi.

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, ilçenin ekonomik olarak kalkınması ve tanınması açısından birçok projeye imza attı. ‘Samimi’ ve ‘Gönül belediyeciliği anlayışını benimseyen Başkan Demir’in gerçekleştirdiği ‘Yufka üretim tesisi’ projesi, yol-tesis yenileme çalışmaları ve sportif faaliyetler ile ilçe, yeni kazanımlarda bulundu.

Özel Haber :Azim Deniz

Mhp Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak'a araçla saldırı düzenlendi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Sarız ilçesine 2021 yılında 3 milyon 258 bin TL altyapı yatırımı gerçekleştirildi.

 KAYSERİ'nin Sarız ilçesinde, motorlu testereyle odun keserken yanlışlıkla omzunu kesen çiftçi Osman Karabörklü (39), ambulans helikopter ile kent merkezine getirilerek, hastanede tedaviye alındı.

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım