Kayseri Deniz Postası - Kayseri'nin en çok okunan haber gazetesi.
26
Sal, Eyl
44 Yeni Haber

Güncel

Grid List

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Pınarbaşı ilçesi Pazarören Mahallesi’nde İlkmektep, Köy Enstitüsü, Öğretmen Okulu, Anadolu Lisesi ve şimdi de Fen Lisesi olarak 85 yıldır eğitim veren Pazarören Öğretmen Okulu’nu ziyaret edip, restorasyonuna başlanan tarihi Pazarviran İlkmektebi binasını inceledi.

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde yaşayan vatandaşlar yolların bakımsızlığından şikayet ederek; Cadde delik deşik, orta refüjler kırık dökük. Biz bu durumdan oldukça mağduruz. İlgili ve yetkili her kim varsa göreve çağırıyoruz" dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu’nu ziyaret ederek, ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Tomarza Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), açıldığı günden bu güne kadar ilçe çiftçisinin ürettiği ve şartları uyan yaklaşık 70 bin ton hububatı satın aldı.

Şehit ve Gaziler haftası nedeni ile Tomarza'da program düzenlendi.

Tomarza ilçesinde ders zilinin çalması ile birlikte 2023-2024 eğitim-öğretim yılı başladı. İlçede bulunan ilk, orta ve lise okullarında eğitim gören 4 bin 432 öğrenci ders başı yaptı.

 Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi hocaları, Develi ilçesi Zile mahallesinde bulunan kerpiç evleri inceledi.

Kayseri’nin Develi ilçesine bağlı Yazıbaşı Mahallesi’nden sonra Hüseyinli Mahallesi’nde de Fetih Sancağı ortaya çıktı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Develi’de mahalle muhtarları ile bir araya gelerek, değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, yapımı devam eden kapalı yarı olimpik yüzme havuzunda incelemelerde bulundu.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile birlikte Kayseri Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Bünyan Belediyesi işbirliğinde ilçenin turizmine kazandırılan ‘Kayabaşı Cam Seyir Terası’ ziyaret etti.

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Bünyan Belediyesi tarafından kendi arazilerine ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere ekilen aspirin hasadını Kaymakam Turgut Gülen ile birlikte gerçekleştirdi.

 İncesu Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, 6 bin öğrenci eş zamanlı olarak okul çevrelerini temizledi.

Haber: Aydan Yıldırım

İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek, birim müdürlerinin de katılımıyla Belediye Meclis salonunda halk meclisi uygulaması başlattı.

Başkan Büyükkılıç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Kayseri’de geleneksel olarak düzenlenen İncesu Geleneksel Kültür Turizm ve Üzüm Festivali’ne katıldı.

Yeşilhisarlı vatandaşlara yıl sonuna kadar ücretsiz olarak hizmet verecek olan Yeşilhisar Yüzme Havuzu, kısa sürede yoğun ilgi görürken, 10 günde bin 200 kişi havuzdan faydalandı.

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Yeşilhisar Yüzme Havuzu vatandaşların hizmetine sunuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki büyükşehir, Yeşilhisar’daki yüzme havuzu ihtiyacını gidererek havuzu hizmete açtı.

Hacılar Belediye Başkanı Özdoğan, Baki Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilerin heyecanını paylaştı ve yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Hacılar Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20’nci maddesine istinaden Eylül ayı toplantısını gerçekleştirdi.

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, mahalle muhtarları ile bir toplantı yaptı. Toplantıda internet ve telefon altyapısı ile ilgili konular görüşüldü.

 Kayseri'de bu yıl 2.’si düzenlenen "Yahyalı Elma, Kültür ve Turizm Festivali" coşkuluyla başladı.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 2’incisi düzenlenecek Yahyalı Elma Kültür ve Turizm Festivali hakkında bilgiler verdi.

Yahyalı Belediyesi tarafından 22-23 Eylül tarihleri arasında 2’nci Yahyalı Elma Kültür ve Turizm Festivali düzenlenecek.

İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, Koçcağız ve Kamber Mahallelerindeki taş ocaklarında nakliye işi yapan araçlar nedeniyle bölgenin tozdum an içinde kaldığını belirterek, yaşananlara tepki gösterdi.

Talas Belediyesi tarafından ilk kez geçen yıl Ramazan ayında başlatılan “Biz Pişirelim Siz Ulaştırın” uygulaması bu yıl da devam ediyor.

Talas Belediyesi’ne ait kütüphanelerde Ramazan ayına özel düzenleme yapıldı.

3. Akkışla Dostluk Turnuvası Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Aslan'ın başlama vuruşuyla başladı. Bu sene turnuva da 40 yaş üstü oyunculardan oluşan 6 takımın katıldı.

Kayseri’de faaliyet gösteren yöre derneklerinin bir araya gelerek organize etikleri 2023 Akkışla Dostluk Turnuvası başlıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Akkışla Geleneksel Yeni Yoğurt Bayramı ve Kilim Festivali’ne katıldı.

Kayseri Sarıoğlan ilçesi Palas Mahallesinde bulunan okul, tüm hazırlıklarının tam olmasına rağmen arazide haciz nedeniyle eğitime açılamadı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Sarıoğlan ilçesinde kadın kooperatifinde üretilen ürünlerin satışının yapılacağı Sarkafe Pastanesi ve Kitap Kafe’nin açılışını yaptı.

Sarıoğlan Kadın Kooperatifi üyeleri, Kayseri Kadın Kooperatifleri Fuarı’nda açtıkları stantlarında el yapımı ve doğal olarak ürettikleri çikolataları sergiliyor.

Kayseri'nin Felahiye ilçesinde çıktığı ceviz ağacından düşen muhtar ağır yaralandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Felahiye ilçesinde 2021 yılında 1 milyon 977 Bin TL yatırım yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Felahiye Merkez Camii, Kur’an Kursu, Müftülük, 2 adet lojman binası başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde yürütülen 17 ayrı proje ve çalışmanın açılışını yaptı. Başkan Büyükkılıç, ilçe sakinlerinin merakla beklediği Göğdere Yolu’nda yer tesliminin yapıldığını, doğalgazın da en yakın zamanda ilçeye kazandırılacağını ifade etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Özvatan Belediyesi tarafından düzenlenen 7’nci Geleneksel Kültür, Turizm ve Bal Festivali’ne katıldı.

Başkan Büyükkılıç, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası hem ‘geçmiş olsun’ ziyareti hem de 2023 yılı yatırımlarını değerlendirdiği toplantılarına Özvatan ile devam etti.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, ilçe ziyaretleri çerçevesinde Özvatan'ı ziyaret etti.

Yaklaşık 19 milyon öğrenci ve 26 bin öğretmen üç aylık yaz tatilinin ardından bugün yeni eğitim öğretim yılına adım attı. Ancak bazı bölgelerde eğitim dönemi aksaklıklarla başladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı, AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar ve MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ile birlikte Pınarbaşı ve Sarız ilçelerini ziyaret ederek, vatandaşla buluştu.

Kayseri 2. Amatör Küme’de son haftaya girilirken, play-off’a yükselen takımlar da belli oldu. Sarız Anadoluspor, Cırgalanspor’u mağlup ederek play-off biletini alan taraf oldu.