İlçeler - Kayseri Deniz Postası
01
Prş, Ara
47 Yeni Haber

Güncel

Izgara Liste

Haber : Aydan Yıldırım

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Pınarbaşı İlçe Devlet Hastanesi’ni Ziyaret Etti.

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinin farklı noktalarında vatandaşlar tarafından bulunan yaralı kartallar, tedavi altına alındı.

Haber : Aydan Yıldırım

Pınarbaşı ilçesi Yenicami Mahallesinde, devlet-vatandaş katkısıyla yaptırılarak hibe edilecek olan 6 derslikli anaokulu için yapılan nakdi yardım protokolü, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile hayırsever Akif Şimşek arasında imzalandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ebediyete intikalinin 84. yıl dönümü münasebeti ile tüm yurt genelinde olduğu gibi Tomarza İlçesinde de saygıyla anıldı.

Kayseri İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Yukatel Kayserispor arasında yapılan protokol çerçevesinde bu hafta Kayserispor'un oyuncuları Joseph Attamah ve Bilal Bayazit, Tomarza ilçesinde öğrenciler ile bir araya geldi.

Haber : Aydan Yıldırım

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, ilçe ziyaretleri çerçevesinde Tomarza ilçesini ziyaret etti.

Haber : Aydan Yıldırım

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Develi ilçesinde dağlık arazide 250 metrelik uçurumda mahsur kalan keçiyi, 3 saat süren başarılı operasyon ile kurtardı.

İslam Tarihi Yazarı M. Asım Köksal, vefatının 24. yılında Develi Kaymakamlığı, Kayseri Üniversitesi ve Develi Belediyesi tarafından organize edilen, Develi’nin Manevi Mimarlarından M. Asım Köksal Paneli ile anıldı.

Yurdun dört bir tarafında olduğu gibi 24 Kasım Öğretmenler Günü Develi’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Bünyan’da merkez mahallelerinin ara sokakların da yapımı planlanan asfalt çalışmalarına başlandı.

Haber : Aydan Yıldırım
 
Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun; Kaymakam Turgut Gülen ve AK Parti İlçe Başkanı Yıldıray Hakkı Koç ile birlikte çalışmalarında son aşamalara gelinen Kayabaşı Cam Seyir Terasında incelemelerde bulundu.

Bünyan Belediyesi tarafından yaptırılan Şehit Eyüp Gergin Parkı'nın açılışı gerçekleştirildi.

Haber : Aydan Yıldırım

Başkan İlmek, yeniden başkanlık görevine seçilen KTO Başkanı Ömer Gülsoy, KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve KTB Başkanı Recep Bağlamış’a ‘Hayırlı Olsun’ ziyaretinde bulundu.

Kayseri’nin İncesu ilçesinde iki ilkokulunn öğrenci ve velileri, Tunceli’nin Pülümür ilçesinde görev yapan askerler için atkı, bere ve şapka ördü.

Kayseri’nin İncesu ilçesinde hayırseverlerin desteği ile restore edilen Hamurcu İlkokulu yenilenen yüzü ile eğitime açıldı.

 KAYMEK tarafından başlatılan 'Çocuklarımıza İyilik Örün' adlı farkındalık projesi çerçevesinde, kadınlar tarafından ihtiyacı olan çocuklar için atkı ve bere takımları örülüyor.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek ve AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ile birlikte, turizmin önemli merkezlerinden Soğanlı Vadisi’nde yapılan çalışmaları inceledi, yürüyüş yaptı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “150. Yılda 150 Proje” sloganı doğrultusunda “Her İlçeye Millet Bahçesi” projesi kapsamında Yeşilhisar Millet Bahçesi’nin yarın hizmete açılacağını söyledi.

Haber : Aydan Yıldırım

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, Beğendik Mahallesi’nde yürütülen 40 bin metrekarelik kilitli parke yol çalışmasının yıl sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

Hacılar İlçesine bağlı Yediağaç Mahallesi Çiftlik Caddesi’nde yürütülen asfalt yol yapım çalışması tamamlandı.

“2023'e Doğru Şehir Buluşmaları” programı kapsamında Hacılar ilçe teşkilatıyla bir araya gelen AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın,2023 seçimlerinin oldukça önem arz ettiğini söyledi.

Haber : Aydan Yıldırım

Yahyalı Belediyesi’nde görev yapan sözleşmeli personeller, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sözleşmelilerin kadroya alınması” açıklamasından sonra Başkan Esat Öztürk’ü makamında ziyaret ettiler.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü pasta ikramı yaparak kutladı.

Yahyalı’da Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Yahyalı Belediyesi iş birliğiyle Taşhan Mahallesi Ortaokulu bahçesine yaptırılan halı saha törenle hizmete açıldı.

İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, Koçcağız ve Kamber Mahallelerindeki taş ocaklarında nakliye işi yapan araçlar nedeniyle bölgenin tozdum an içinde kaldığını belirterek, yaşananlara tepki gösterdi.

Talas Belediyesi tarafından ilk kez geçen yıl Ramazan ayında başlatılan “Biz Pişirelim Siz Ulaştırın” uygulaması bu yıl da devam ediyor.

Talas Belediyesi’ne ait kütüphanelerde Ramazan ayına özel düzenleme yapıldı.

Haber : Aydan Yıldırım

Kayseri'nin Akkışla ilçesinde atıl durumda bulunan okul lojmanının tadilatı kısa sürede yaparılarak öğretmenlerin hizmetine sunuldu.

Haber : Aydan Yıldırım

Akkışla belediyesi kültürel faaliyetlere devam ediyor.

CHP Akkışla eski Belediye Başkanı Azmi Kazım Sonkur  hayatını kaybetti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonuyla çalışmalarına büyük bir kararlılıkla devam eden KASKİ Genel Müdürlüğü, kent genelinde yaptığı yatırımlarına yenisini ekledi.

Haber :Azim Deniz

Kayseri'nin Sarıoğlan İlçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti.

Kayseri’de dün etkili olan sağanak yağışın ardından yaşanan sel baskını Sarıoğlan ilçesi Çiftlik Mahallesi’ni etkiledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Felahiye ilçesinde 2021 yılında 1 milyon 977 Bin TL yatırım yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Felahiye Merkez Camii, Kur’an Kursu, Müftülük, 2 adet lojman binası başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde yürütülen 17 ayrı proje ve çalışmanın açılışını yaptı. Başkan Büyükkılıç, ilçe sakinlerinin merakla beklediği Göğdere Yolu’nda yer tesliminin yapıldığını, doğalgazın da en yakın zamanda ilçeye kazandırılacağını ifade etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Felahiye ilçe sakinlerinin 40 yıllık rüyası olan Göğdere Yolu projesinde ihalenin sonuçlanarak imzaların atıldığını ve ayrıca demiryolu hattının kestiği Yakut Mahallesi ile Fuzuli Kavşağı’nı birbirine bağlayacak noktada demir yolu araç üst geçidinin ihalesinin de yapıldığını açıkladı.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, ilçe ziyaretleri çerçevesinde Özvatan'ı ziyaret etti.

Özvatan Belediyesi, 6 Geleneksel Kültür, Turizm ve Bal Festivali düzenledi. 2 gün süren festivalde ünlü sanatçılar sahne aldı.

Kayseri Süper Amatör Küme takımlarından Özvatanspor'da Antrenör Sedat Bulut görevinden istifa etti.

Kayseri Büyükşehir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sarız ilçesinde Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile kurulan Sarız Kadın Kooperatifi’ni ve Sarız esnaflarını ziyaret etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçelerde yapılan yatırım ve hizmetlerin değerlendirildiği muhtarlar toplantısına Sarız ilçesinde devam etti.

Haber : Aydan Yıldırım

Saadet Partisi Sarız İlçe Başkanı Sami Karabörklü, temiz havasıyla bilinen Sarız'da hava kirliliğinin arttığını ve nefes almakta zorlandıklarını söyledi.

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım