“5 dakikanın cahilliği hayatımı yakacaktı”

Pınarbaşı

(Özel) Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde bir lisede yaprak testin üzerinde “PKK’m sana canım feda. 15 Temmuz’da olmadı ama bir dahakine Afrin” yazdığı iddiasıyla gözaltına alınan 17 yaşındaki öğrenci gazetemize konuştu. Olayın bu durumlara geleceğini hiç tahmin edemediğini ve 5 dakikanın cahilliği ile o yazıları yazdığını söyleyen öğrenci, “O yazılar gerçek anlaşılıp hayatımı yakacaktı. Ne mutlu Türk’üm diyene” dedi.

SAVCILIKÇA SERBEST KALDILAR

Pınarbaşı ilçesi Yenicami Mahallesi’nde bir Anadolu lisesinde 3 Mart’ta saat: 11.50 sıralarında meydana gelen olayda 17 yaşındaki bir öğrenci hafta sonu okulun kursuna gitti. Ö.Ö. isimli öğrenci, okulda oturduğu sıranın önünde bulunan sıra üzerinde yaprak testte gördükleri karşısında şoke oldu. Yaprak testin üzerinde “PKK’m sana canım feda, Kürdistan. 15 Temmuz’da olmadı ama bir dahakine Afrin” gibi yazılar yazan terör örgütünü öven yazılar gören öğrenci Ö.Ö. durumu hemen yetkililere bildirdi.  Olay yerine çağrılan polis ekipleri yaprak test kağıdına bu yazıyı yazan kişiyi bulmak için çalışma başlattı. Çalışma sonucu polis ekipleri yaşları 17 olan S.A. isimli kız ve Ü.S. isimli 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Emniyet’teki sorgularının ardından Savcılığa çıkarılan 2 şüpheli S.A. ve Ü.S. ifadelerinin ardından serbest bırakıldılar.

“BEN JÖH OLACAĞIM”

Bu yaşanan olay sonrası ilçede büyük tepkilerle karşılaşan öğrenci Ü.S. gazetemize yaptığı açıklamada, “Kayseri ilinin Pınarbaşı ilçesinde yaşamaktayım, eğitimimi Pınarbaşı’nda sürdürmekteyim. Pınarbaşı’da genellikle vatana yazdığım şiirlerimle tanınıyorum. Benim hain terör örgütleri ile hiçbir bağlantım yoktur. Vatanına milletine ve de bayrağına bağlı bir gencim. 2 Mart 2018 tarihinde sıramda  oturmaktaydım, teneffüsteydik. Arkamda oturan S.A. isimli kıza askerlere yine bir klip yaptığımı söyledim o da bunun üzerine ‘sen neden böyle şeylere meraklısın’ dedi ‘JÖH olacağım’ dedim, ‘peki olamazsan’ dedi ‘Vatan şairi olurum’ dedim, ‘onu da olamazsan’ dedi ben de’ terörist mi olalım’ dedim. O yazıları nasıl yazdım o duruma hala şoktayım. Test kağıdını S.A.’nın attığını düşündüm” diye konuştu.

Ü.S. daha sonra yaşadıklarını şöyle anlattı: “Hafta sonu Cumartesi günü bizim sınıfta kurs gören Ö.Ö. sıranın altında o kağıdı bulmuş, ciddiye alarak okul idaresine vermiş. Okul idaresi de duruma göre polise haber vermiş, ifademizi alan savcı kökümüze kadar da araştırarak suçsuz olduğumuz ortaya çıkıp ispatlandığı için ve de vatana askerlere dair yazdığım şiirlere de bakılarak serbest bırakıldık.”

“5 DAKİKANIN CAHİLLİĞİ HAYATIMI YAKACAKTI”

Olayın bu durumlara geleceğini hiç tahmin edemediğini ve 5 dakikanın cahilliği ile o yazıları yazdığını söyleyen Ü.S. açıklamasında “O yazılar gerçek anlaşılıp hayatımı yakacaktı. Şükürler olsun ki vatana bağımlılığımız ortaya çıktı. Bu aziz vatanım için şiirler yazmaya, youtube ve de sosyal medyadan yayınlamaya devam edeceğim. Ne mutlu Türk'üm diyene” ifadelerini kullandı.

Ü.S. isimli öğrencinin sosyal medya hesaplarında da vatan sevgisi ile ilgili paylaşımlar yaptığı görüldü.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar