Şenlikte Deve Oyunu İlgi Gördü

Pınarbaşı

Haber: Hülya DENİZ / Pınarbaşı İlçesine bağlı Büyük Kömarmut  Mahallesi’nde pilav şenliği düzenlendi. Şenlikte 6 kişilik grup tarafından geleneksel deve oyunu sergilendi.

PINARBAŞI’DA GELENEKSEL PİLAV ŞENLİĞİ

4.kez gerçekleştirilen geleneksel pilav şenliği mahalle içerisindeki bir alanda yapıldı. Şenliğe yaklaşık 500 kişi katıldı.

pinarbasi pilav senligi

Büyük Kömarmut Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen şenliğe Dernek Başkanı Erdoğan Taşdan, mahalle muhtarı Sebahattin Aykırı ile çevre köylerden gelen çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.

Büyük Kömarmut Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdoğan Taştan şenlikte yaptığı konuşmada bu gibi etkinliklerin birlik beraberliğe vesile olduğuna dikkat çekerek şenlikte maddi manevi emeği geçenlere teşekkür etti.

pilav senligi pinarbasi

Kur’an-ı Kerim sonrası şiirler okundu. Şenlikte davul zurna eşliğinde halay çekildi, halk ozanları türküler seslendirdi. Şenlikte 6 kişilik grup tarafından geleneksel deve oyunu da sergilendi.

Şenliğe katılan misafirlere 2 kazanda pişirilen etli bulgur pilavı, ayran ve tatlı ikram edildi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar