Haber: Hülya DENİZ / Pınarbaşı İlçesine bağlı Büyük Kömarmut  Mahallesi’nde pilav şenliği düzenlendi. Şenlikte 6 kişilik grup tarafından geleneksel deve oyunu sergilendi.

(Özel) Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde bir lisede yaprak testin üzerinde “PKK’m sana canım feda. 15 Temmuz’da olmadı ama bir dahakine Afrin” yazdığı iddiasıyla gözaltına alınan 17 yaşındaki öğrenci gazetemize konuştu. Olayın bu durumlara geleceğini hiç tahmin edemediğini ve 5 dakikanın cahilliği ile o yazıları yazdığını söyleyen öğrenci, “O yazılar gerçek anlaşılıp hayatımı yakacaktı. Ne mutlu Türk’üm diyene” dedi.

Haber-Foto: Azim DENİZ-Şeyda AŞATIR/ Kayseri Deniz Postası Ekibinin ilçe ziyaretleri durağı Pınarbaşı oldu. Pınarbaşı halkı ile belediye hizmetlerine yönelik yaptığımız görüşmelerde, neredeyse tüm ilçelerde olduğu gibi en büyük problemin işsizlik ve buna bağlı olarak göç olduğunu gördük. Halk, yeterince belediyeden hizmet alamadıkları yönünde fikir birliği yapmış olsa da önceliklerinin gençlerin ilçeden göç etmemesi için iş imkanı sağlanması gerektiği yönünde. Bir vatandaş ise siyasetçilere, “Buradan giden hiçbir siyasetçi buraya sahip çıkmadı. Burası her dönem milletvekili göndermiştir.” şeklinde serzenişte bulundu.

Diğer Makaleler...

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar