Develi - Kayseri Deniz Postası

Develi Belediyesi tarafından planlanan ve yürütülen ilçe merkezindeki Fenese Yukarı,Fenese Aşağı, İzmirli, Abdulbaki, Everek Camikebir ve Aşağı Everek mahallelerini kapsayan yaklaşık 5000 nufusun yaşadığı bölgede kentsel dönüşüm ve yenileme projesi 1. etap çalışmaları için Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Hakkı Alp ve İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ali Süslü ile değerlendirme toplantısı yaptı.

KAYSERİ’nin Develi ilçesinde İsmail Develioğlu (50), bir yıl önce biriktirmeye başladığı taşlarla koleksiyon oluşturdu. 10 bine yakın taş biriktiren Develioğlu, “Bende son 1 yılda taş hobisi başladı. Taş toplamak beni çok mutlu ediyor. Gördüğüm taşlardan kesit alıp, içindeki gerçek dünyayı görüyorum” dedi. 

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, yardımcısı Mustafa Temur’la birlikte Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı hemşerimiz Dr. Memduh Büyükkılıç ve daire başkanlarıyla bir araya gelerek özellikle iki katlı otoparkıyla Meydan 2. Etap projesi başta olmak üzere 2021 yılında yapımına başlanacak projeler hakkında istişarelerde bulundu.

DEVELİ Belediyesi, ilçenin yöresel lzzeti Develi cıvıklısının satışına standart getirilmesi için çalışma başlattı.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (OR-AN) tarafından 2020 yılı kırsal kalkınmanın desteklenmesi mali destek programı kapsamında Develi Belediyesinin hazırladığı “Toprak Anadan Develi Ekonomisine” isimli projeye 500 bin TL hibe ile destek verdiği projenin protokolü Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’la OR-AN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci arasında imzalandı.

KAYSERİ'nin Develi ilçesinde Numan Usta (59), 43 yıldır ayakkabı tamirciliği yaparak, unutulmaya yüz tutmuş mesleğini devam ettirmeye çalışıyor.

Diğer Makaleler...

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım