Develi Belediyesi, kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Do Türk Sanat Müziği Topluluğunu Develililerle buluşturdu.  

Develi Belediyesi tarafından kurulan atık ambalaj fabrikası ile her ay bin tane ağaç kesilmekten kurtuluyor. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, ilçede kurulan atık ambalaj fabrikasının doğaya ve çevreye katkı yapmak amacıyla her ay bin tane ağacın kesilmesine engel olacağını söyledi.

Kayseri'nin Develi ilçesinde bir kafede çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangın sonucunda kafe kullanılamaz hale geldi. 

Develi Belediyesi tarafından 4 milyon TL’lik yatırım ile kurulan güneş enerjisi sistemiyle belediye Ağustos ayında 180 bin liralık gelir elde etti. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “İlk faturamızı bu ay aldık, belediye olarak ülkemizin enerji açığına bir damla da olsa katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Develi Belediyesi ve Kayseri Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa kırsal mahallelerdeki soğuk asfalt yol çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Ayşepınar ile Gümüşören mahalleleri arasındaki soğuk asfalt yol çalışmasının tamamlanmasının ardından söz verilen Epçe mahallesindeki iç kısımlarda kalan yol çalışması ve Epçe Sultan Türbesi ile Epçe arasındaki 2,5 kilometrelik yolun kumlama ve parke çalışması devam ediyor.

Diğer Makaleler...

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar