Aşık Seyrani Meydanındaki Revizyon Çalışmaları Tamamlandı

Develi
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Develi Belediyesine bağlı ekiplerin Develi’nin merkez noktalarından olan Seyrani Heykeli’nin de bulunduğu meydandaki revizyon çalışmalarını tamamladı. 

Bin 250 metrekarelik çalışma alanında 200 metrekare podima taş döşemesi yapan ekipler ayrıca, begonit eskitme yol döşemeleri ile birlikte zemin ve kaldırımları da yeniledi. Saat kuleli çeşmenin de yapıldığı meydanda ayrıca Aşık Seyrani heykeli de revize edildi. 
Aşık Seyrani’yi anlatan kaidenin eklendiği çalışmalarda ayrıca Aşık Seyrani’nin şiirlerinin olduğu mermerler de yenilendi. Aydınlatma ve çiçeklendirmelerle çevre düzenlemesini de yapan ekipler meydanı köhne görüntüsünden kurtararak Develi’ye yakışır hale getirdiler. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Cabbar’a yürütülen çalışmalardan büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen çarşı esnafı ve Develililer, yeni görüntünün Develi’ye çok yakıştığını belirtti. 
Seyrani heykeli çevresinin Develi’nin önemli noktalarından olduğunu belirten Başkan Cabbar “Revizyon çalışmalarımızı tamamlayarak Aşık Seyrani Meydanımızı kullanıma hazır hale getirdik. Meydanımızın eski köhne görüntüsünün giderilmesi ve yapılan yeniliklerle Develimize çok daha yakışır hale geldi. Gelen olumlu tepkiler de bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Develimize hayırlı olsun” dedi. (Kurumsal)

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar