Develi Belediye Meclisinden Barış Pınarı Harekâtına Tam Destek

Develi

Develi Belediye Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat'ın doğusunun teröristlerden arındırılmasına yönelik başlatılan 'Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek verdi.

 

            Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın riyasetinde belediye meclis salonunda olağanüstü toplanan meclis üyelerinin oy birliğiyle hazırlanan destek bildirisi meclis kâtibi Adnan Sezer tarafından okundu. Destek bildirisinin okunmasının ardında meclis üyeleriyle birlikte Barış Pınarı Harekâtı ve ülke gündemi hakkında değerlendirmelerde bulunan Cabbar Başkan “Bizler söz konusu vatansa bütün ayrılıkları bir kenara bırakarak vatanımızı ve onun bekçisi konumundaki Mehmetçiğimizin her daim destekçisi olmuşuzdur. İnşallah bu harekâta bir nebze destek olmak, kalbimizin kahraman ordumuzla attığını belirtmek adına böyle bir bildiri yayınlamak istedik. Siz kıymetli meclis üyelerimize de desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Rabbim şanlı ordumuza yardım etsin ve hiçbir Mehmetçiğimizin burnu dahi kanamadan evlerine dönmeyi nasip etsin” açıklamalarında bulundu.

Ayrıca meclis üyeleri oy birliği ile ekim ayı meclis oturum ücretlerini de Mehmetçiğimize destek vermek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağış yapma kararı aldı.

            Develi Belediyesi’nin Barış Pınarı Harekâtı’na destek vermek için yayınladığı basın bildirisinde “Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütü PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak. Bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı harekâtını başlatmıştır.Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil zorunluluktur. Çünkü sınırlarımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir” denildi.

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar