02
Sal, Mar
31 Yeni Haber

Develi
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

KAYSERİ'nin Develi ilçesinde eşi hastanede tedavi gördüğü için evde yalnız yaşayan Aydın Deliak'ın (85) günlük kontrolleri Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri tarafından yapılıyor.


Develi ilçesindeki Devlet Hastanesi'nde Evde Sağlık Hizmetleri biriminde sağlık memuru olarak çalışan Ali Tomu, kronik rahatsızlığı nedeniyle eşi Kayseri Şehir Hastanesi'nde tedavi gören ve bu nedenle evinde yalnız kalan Aydın Deliak'ın günlük kontrollerini gerçekleştiriyor. Tomu, her gün Deliak'ın üşümemesi için evde sobasını yakarak, ihtiyaçlarını karşılamasında yardımcı oluyor. 2 aydır Aydın Deliak'ın tedavisini yaptığını belirten Ali Tomu, "Yaklaşık 27 yıldır sağlık memuru olarak görev yapıyorum. Evde sağlık hizmetleri kapsamında kronik rahatsızlığı olan Aydın Amcayı ziyarete gittik. Eşi Kadriye Teyze diyaliz alan ve  felçli olan biri olduğu için Kayseri Şehir Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Yorganın altından üşüdüğü ve evde kimsenin olmadığını anlayınca isteğini sordum. Aydın Amca da 'sobamı yakın' dedi. Bizler de amcamızın isteğini hemen yerine getirdik. İnsanların sağlığına kavuşturmak ve onların taleplerini yerine getirmek beni ve arkadaşlarımı çok mutlu etti" dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar