Develi'de Gaziler Günü Etkinliği - Kayseri Deniz Postası
01
Prş, Ara
45 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

Develi
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber : Aydan Yıldırım

19 Eylül Gaziler Günü Develi'de Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Gaziler Günü ilan edilerek gazilerimizin de anıldığı Gaziler Günü etkinliği Develi Cumhuriyet Meydanında yapıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program Kaymakamlık, Belediye ve Harp Malulleri ve Gaziler Derneği Develi temsilciliğinin Atatürk anıtına çelenk sunumuyla devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından programın ilk kısmı olan çelenk sunma programı sona erdi.

Programın ikinci kısmı olan gaziler ve şehit yakınları onuruna verilen yemek programında gazilikle ilgili duygu ve düşüncelerini dile getiren Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Temur’un konuşmasının ardından Develi Kaymakamı Mehmet Tunç da günün anlam ve önemini belirttiği konuşmasında “Göreve yeni başladığım Develimizde kapımız her zaman gazilerimize ve şehitlerimize açık olacaktır” dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım