Kayseri Deniz Postası - Develi Akademik Gelişim ve Başarı Projesi İş Birliği Protokolü İmzalandı
26
Pz, Mar
23 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

Develi
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber : Aydan Yıldırım

Develi Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öksüt Madencilik arasında “Develi Akademik Gelişim ve Başarı Projesi” iş birliği protokolü Vali Gökmen Çiçek’in  teşrifleriyle imzalandı.

Kayseri Üniversitesi Develi Seyrani Kampüsü’nde, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in öğrencilerle buluşması ve söyleşi programının ardından ilgili protokolün imza töreni gerçekleştirildi. 

Öksüt Madencilik Çevre, Sosyal ve Yönetim Direktörü Pelin Usta Özkayhan “Öksüt Madencilik olarak, bugün bu projenin bir parçası olduğumuz için mutluluk duyuyoruz. Develi Akademik Gelişim ve Başarı Projesi; Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Belediye Başkanlığımızın da değerli katkılarıyla öğrencilerimizin başarısında önemli bir rol üstlenecek. Çok çeşitli içeriklerden oluşan bu proje, tüm paydaşlarımızla birlikte geleceğimiz olan gençlerimizin eğitim hayatına verdiğimiz önemin de göstergesidir. Ayrıca teşriflerinden dolayı Sayın Valimiz Gökmen Çiçek Beyefendiye hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Proje kapsamında toplam sekiz farklı alanda öğrencilere destek olunacağını belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Geleceğimiz olan gençlerin daha donanımlı yetişmesine imkân sağlamak amacıyla oluşturduğumuz bu projemizin hayata geçirilmesinde başta kıymetli Valimiz Sayın Gökmen Çiçek Beyefendi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor; projenin hayırlı olmasını diliyorum '' dedi.

Projenin öğrencilerin başarısında önemli rol üstleneceğini belirten Kaymakam Mehmet Tunç “İlçemiz eğitimine büyük destek sağlayacak olan bu güzel günde sevincimize ortak olan Sayın Valimiz Gökmen Çiçek Beyefendi başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyor; öğrencilerimizin bu kurs ve desteklerden en güzel şekilde istifade etmelerini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Develi ziyaretinde bir akşamda birden fazla mutluluk yaşadığını belirten Vali Gökmen Çiçek “Kadın Kooperatifimizin üretim tesisinin faaliyete başlamasıyla yaşadığımız mutluluk, Seyrani Kampüsümüzde eğitim gören gençlerimizin keyifli muhabbetleriyle devam etti. Sonrasında ise Develi’de eğitime verilen önemin ve en önemlisi birlikteliğin çok güzel bir göstergesi olan bu protokolün imzalanması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Rabbim ağzımızın tadını bozmasın, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Bu anlamlı ve önemli projeye destek veren kaymakamımıza , belediye başkanımıza, milli eğitim müdürümüze ve Öksüt Madencilik yetkililerini tebrik ediyor; öğrencilerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Protokolü imzalanan “Develi Akademik Gelişim ve Başarı Projesi” kapsamında; akademik gelişim ve başarı hedefleri için Destekleme Yetiştirme Kursları uygulaması, 5-6-7-8 ve 11-12’nci sınıflar için 56 adet ödüllü deneme sınavı organizasyonları, ilköğretim ve liselerdeki kütüphaneler için 40 adet kitaplık temini, ilköğretim ve liseler için 516 adet kaynak sınav ve kitap seti temini, başarılı olan öğrenciler için motivasyon ödülleri temini ve ödül töreni organizasyonları, bilim laboratuvarı kurulumu, sosyokültürel, sportif ve diğer eğitim faaliyetleri boyunca öğrenciler için servis aracı temini, eğitim faaliyetleri boyunca başarılı öğrenciler için ödül töreni organizasyonları olmak üzere toplam sekiz farklı içerikte yapılacak destekleri kapsıyor.

Protokol ile onlarca okuldaki binlerce öğrenci kurslardan faydalanacak, çeşitli hediyeler alırken, kitaplıklarda kitap çeşitliliği artması gibi bölgedeki eğitim ve öğretime önemli katkı sağlanacak.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım