Tokdemir: “Bünyan’da uyuşturucuya geçit vermeyeceğiz”

Bünyan

İYİ Parti Kayseri Bünyan Gençlik Kolları Başkanı Metin Tokdemir, uyuşturucu madde kullanımı konusunda  açıklamalarda bulunarak Bünyan’da uyuşturucuya geçit vermeyeceklerini söyledi.

Bağımlılık yapıcı maddelerin kullanım yaşının ortaokul öğrencilerine kadar düştüğünü belirten Tokdemir,  bu tehlikeli gidişata dur demek için Bünyan İlçesi’nde uyuşturucu ile mücadele için ellerinden gelen herşeyi yapacaklarını söyledi.

Tokdemir açıklamasını şöyle sürdürdü; “Maalesef madde bağımlılığı yaşı gün geçtikçe aşağıya iniyor. Yetkililerden aldığımız bilgilere göre uçucu madde kullanım yaşı 6’ya sentetik uyuşturucu madde kullanım yaşı ise 9’a kadar düşmüş durumda. İstatistiki rakamlara göre uyuşturucuya başlama yaşı ortalama olarak 13 yaş olarak karşımıza çıkıyor. 2016 yılında yapılan araştırmalarda ise 9-25 yaş arasında bulunan gençlerimizin madde kullanım oranı yüzde 70 civarında. Rakamlara baktığımızda çok içler acısı bir durumdayız. Bir defadan bir şey olmaz diyerek başlanılan bağımlılık yapıcı maddeler artık çocuklarımızı zehirliyor. Alkol ve madde kullanan gençlerimize baktığımızda ise sosyal medyada çok vakit geçirenlerde daha yüksek olduğunu görüyoruz.  Nedeni ise  yakın arkadaşlarını değil; sosyal medyadaki arkadaşlarının davranışlarını kendileriyle karşılaştırmaları ve bu anlamda eğlenen arkadaşlarını görmesiyle bağımlılığı normal kabul etmeleriyle başlıyor.

HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

Özellikle ailelere bu konuda çok görev düşüyor. Çocuklarını yakından takip etmeleri gerekiyor.

Topluma da çok büyük görevler düşüyor. Gençlerimizi ve çocuklarımızı uyuşturucu bataklığından vazgeçirmenin bütün yollarını denememiz gerekiyor. Bu iğrenç tuzağa düşen herkesin elini tutmalı, hepsine yardım elini uzatmalıyız. Çünkü madde kullanan birini biz ne kadar dışlarsak, ne kadar kötü muamele gösterirsek daha kötüye gitmesine yol açarız. Fakat ne kadar ilgili davranırsak, tatlı dilimize ne kadar çok  başvurursak bir o kadar da yanlışından dönmesine katkıda bulunuruz. Ailemizde, mahallemizde ya da memleketimizin herhangi bir yerinde “madde bağımlıları yok” diye rahat uyumayalım… Başka aile ve mahallelerdeki madde bağımlıları da uykumuzu kaçırabilir ki, biz her ne kadar evde çocuklarımıza kaşıkla bal veriyorsak, dışarıda ise onlara kürekle zehir veriyorlar.

Gençlere de tavsiyem, her türlü bağımlılık yapacak maddeden uzak durun. Madde bağımlısı olan arkadaşlarınızı bilgilendirin. Çevrenizdeki arkadaşlarınızı, hayatınızı önemsiyorsanız geç olmadan bunu yapın. Gerekirse bize yönlendirin onlara kendi öz kardeşimiz gibi bakacağımızdan hiç şüpheniz olmasın” [Kurumsal]

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar