Bünyan'da Selde Kayalar Yola Düştü , Bazı Evleri Su Bastı - Kayseri Deniz Postası
01
Prş, Ara
44 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

Bünyan
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde meydana gelen sel nedeniyle kayalar yola düşerken, bazı evleri de su bastı.


İlçeye bağlı Köprübaşı Mahallesi'nde akşam saatlerinde etkili olan sağanağın ardından sel meydana geldi. Selde ölen ve yaralanan olmazken, yollarda hasar oluştu. Sel nedeniyle kayalar yola düşerken, bazı evleri de su bastı.

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, "Dün akşam 18 gibi başlayan yoğun yağış sonrası muhtarımızla irtibata geçerek Bünyan Belediyesi ve Bünyan İtfaiye ekiplerini Köprübaşı Mahallemize yönlendirdik. Yağış nedeniyle yollara düşen kayaları temizleyerek, bölgede su baskını yaşanan 3 eve müdahale ettik. Vidanjör ile evlerdeki su boşaltıldı. Yağış bitene kadar Bünyan Belediyesi ekiplerimiz, Bünyan İtfaiyesi, AFAD ve jandarma ekiplerimiz bölgede bekledi. Meydana gelen sel baskınında can kaybı yaşanmaması en büyük tesellimiz. 3 ev ve bazı ara yollarımızda meydana gelen ufak çaplı hasar dışında bir sorun yaşamadık. Tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu tür afetlerin tekrar yaşanmamasını diliyorum" dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım