Kayseri Deniz Postası - İncesu Belediyesi Ömer Halisdemir’in adını yaşatıyor
26
Pz, Mar
23 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

İncesu
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

İncesu Belediyesi 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halis Demir’in adını yaşatıyor. İncesu Belediyesi baraj çevresinin ağaçlandırması tamamen İncesu Belediyesi tarafından yapılan hatıra ormana beş bin daha ağaç dikerek on bin ağaçlık bir yeşil alan oluşturdu. Bu alana da 15 Temmuz Şehitlerimizden P. Asb.Kd.Bşvş Ömer Halis Demir’in adını verdi. 

İncesu Belediyesinin çalışkan başkanı Zekeriya Karayol burada yaptığı açıklamada, “Burası 1975 yılında yapılan barajımız sulama amaçlı yapılmıştır. Kaynak suları burada toplanıyor. Kar suları eridiğinde toplandığında DSİ ve İncesu Belediyesinin yaptığı protokol kapsamında suyun dağıtımı İncesu Belediyesi tarafından yapılıyor. Vatandaşlarımız tarım arazilerini sulamada kullanıyor. Hafta sonunda vatandaşlarımızın burada yoğun bir sirkülasyonu var. Kamelyalarımızın tamamı doluyor. Aynı zamanda geçtiğimiz zamanlarda buraya 5 bin adet çam ağacı diktik. Daha sonra beş bin ağaç dikimi daha gerçekleştirdik. 

15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimini engelleyen Aziz Şehidimiz P. Asb.Kd.BşvşÖmer Halis Demir ismini bu ormanımıza verdik. Başında bir görevlimiz var. Bu ağaçlarımız günlük sulanıyor ve bakımı yapılıyor. İnşallah Allah nasip ederse burayı büyük bir orman yapacağız ve Ömer Halis Demir ismini bizden sonraki kuşaklara anlatıp yaşatacağız” diye konuştu.  (Kurumsal)

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım