Kayseri Deniz Postası - İncesu’da Türkü Şöleni
26
Sal, Eyl
44 Yeni Haber

 

 

İncesu
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

İncesu Belediyesi tarafından Türk Halk Müziği konseri düzenledi. İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği konserde Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek ‘Gesi Bağları’ türküsünü seslendirdi.

İncesu Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen konsere İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun ve ilçe halkı katıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu ve Halk Oyunları ekiplerinin katıldığı program 4 bölümden oluştu.

Konser, halk oyunları şefi Ahmet Namaldı’nın hazırladığı halk oyunları gösterisi ile başladı. Programın devamında koro şefi Samet Mutugan’ın idaresinde Anadolu’nun farkı yörelerine ait türküler seslendirildi. Türkü ziyafetinin sunulduğu konserde İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek, sahneye çıkarak ‘Gesi Bağları’ türküsünü seslendirdi.

Konser sonunda İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun ve THM Koro şefi Samet Mutugan’a plaket veren Başkan İlmek programda yaptığı konuşmada “12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma gününde ilçemizde anlamlı bir etkinlik düzenlendik. Allah ezanı dindirmesin, bayrağımızı indirmesin. Kıymetli sanatçılarımızın seslendirdiği farklı yörelere ait türküler ile içimiz ısındı. İlçemizde sosyal ve kültürel anlamda birçok etkinliği gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Anneler gününde de benzer bir etkinlikle kıymetli sanatçılarımızı İncesumuzda ağırlayacağız” dedi.