İncesu Belediyesi’nden İşçiye Rekor Zam - Kayseri Deniz Postası
10
Çrş, Ağu
40 Yeni Haber

İncesu
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

İncesu Belediyesi ile sendika arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Anlaşma sonucu belediyede kadrolu çalışan işçilerin maaşına % 56 oranında zam yapıldı.


İncesu Belediyesi’nde kadrolu işçi maaşlarının zammı için belediye ve yetkili sendika arasındaki görüşmeler sona erdi. Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığının yetkili olduğu belediyede, kadrolu işçi maaşlarına % 56 oranında zam yapılmasına karar verildi.

Sözleşme imza törenine İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik ve sendika temsilcileri katıldı.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek yaptığı açıklamada “Bugün Hizmet- İş sendikası ile toplu iş sözleşmesini gerçekleştirdik. Çok kısa sürede bu sözleşmeyi imza altına aldık. Mesai arkadaşlarımıza daha yaşanabilir bir maaş vererek ailelerini, çocuklarını geçindirmeleri için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdiğimize inanıyorum. Mesai arkadaşlarımız bunun hakkını veriyor ve bundan sonra da vereceğine inanıyorum. Bizim derdimiz arkadaşlarımızın daha iyi hayat standardını temin edebilmeleridir. İşçiye verilmiş zam doğru yere verilmiş bir zamdır. Yapılan bu zamlar İncesu’muzun içerisinde harcanacak. İşçilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım