Kayseri Deniz Postası - Başkan İlmek'ten İYİ Partili O İsme Sert Tepki: Onlar İçin Siyaset İnsan Canından Daha Önemli
26
Pz, Mar
23 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

İncesu
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Aydan Yıldırım

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, AK Parti İncesu İlçe Başkanı Hamit Korkmaz meclis üyeleri ile birlikte Örenşehir mahallesini ziyaret etti.

Mahalle halkı tarafından mahalle girişinde karşılanan Başkan İlmek, İYİ Partili Kazım Yücel'e aynı kavşakta cevap verdi.

Başkan İlmek " Birkaç gün öncesinde bir meclis üyesi Örenşehir kavşağına gelerek kısa bir süre önce yerleştirdiğimiz trafik ışıklarının gereksiz olduğunu söyledi. Örenşehir mahallemiz 2 bin 500, Hamurcu mahallemiz bin 200 kişinin yaşadığı mahalledir. Burada yaşayan insanların yüzde 85'i tarımla uğraşıyor. Bu nedenle insanlar traktör, eşek ve atlarla yolun karşısına geçiyor. Son 3 yıl içinde ölümlü ve yaralamalı 64 kaza meydana geldi. Canlar yitirdik. Bizim amacımız bu trafik ışıklarını yaptırırken can kayıpların önüne geçmektir. Biz can kaybının önüne geçmek için trafik ışıklarını istedik. Meclis üyesi ışıkların gereksiz olduğunu, milli servet kaybı olduğunu gelsin annesini, babasını, evladını kaybeden vatandaşlarımıza anlatsın. Neden buraya iki vatandaşla, mahalle muhtarı ile görüşmedin.  Burada yaşanan kazaları sen bilmiyorsan, ilçe teşkilatı da mı bilmiyor. Çünkü amacınız farklı. Sizin için siyaset insan canından daha önemli. Biz buradayız, gelsin ışığın fuzuli  olduğunu bize, mahalle halkına anlatsın. Biz bir vatandaşın burnu kanamasın diye mücadele ediyoruz. Bugün son kan olarak kurbanımızı da keseceğiz. Kimsenin de bu ışıkları kaldırmasına gücü yetmez" dedi.

Örenşehir kavşağında geçtiğimiz yıl anne ve babasını trafik kaybeden mahalle sakinlerinden Sadullah Kökçöl " Ben trafik kazasında anne ve babamı kaybettim. Son can kaybı da 6 ay önce oldu. Trafik ışığı geldi. Başkanımızdan ve yapanlardan Allah razı olsun. Biz ışık talebini o meclis üyesinden de zamanında istemiştik. Işık istemekte amacımız başka canların yitirilmemesi" diye konuştu.

Örenşehir mahalle muhtarı Gökhan Yolageldi ise " Bizim zorumuza gitti. 4 yıl ışık yapılması için mücadele ettik.   Bu kavşakta bir kaza meydana geldiğinde uyku uyuyamıyoruz. Bu ışık bizim yükümüzü aldı. Devletimizden ve başkanımızdan Allah razı olsun. Tek isteğimiz tren yoluna bariyer yapılmasıdır. Günlük 600 yaya geçişi var" şeklinde konuştu.

Hamurcu mahalle muhtarı Ali Dinçer ise " Öncelikle tüm yetkililerimize teşekkür ederim. Devlette verilmiş hak geri alınmaz. Bu kavşağın teşekküllü alt geçit olmasını temenni ederken, yapılan işe de engel olmanın anlamı yok" dedi.

Konuşmaların ardından kurban kesilerek dua edildi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım