Kayseri Deniz Postası - İncesu Belediyesi Sömestr Etkinlikleri Kapsamında Öğrenciler, Müzeleri Gezdi
26
Pz, Mar
23 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

İncesu
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

İncesu Belediyesi yarıyıl tatil etkinlikleri kapsamında öğrencilere müze ziyareti düzenledi. 8-16 yaş grubundaki çocuklar Gevher Nesibe, Arkeoloji ve Milli Mücadele Müzelerini ziyaret etti.

 İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek yaptığı açıklamada “ Geleceğimiz olan çocuklarımızın geçmişini bilerek büyümesi bizler için önemli bir vazife. Bu bilinçle çocuklarımızın tatil döneminde tarihini, yaşadığı memleketini öğrenmesi için gezi etkinlikleri düzenledik” dedi.

İncesu Belediyesi tarafından düzenlenen sömestr etkinlikleri devam ediyor.

Incesu Haberleri

Etkinlik kapsamında 8-16 yaş gurubundaki 45 öğrenci Kayseri’deki Gevher Nesibe, Arkeoloji ve Milli Mücadele Müzelerini ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi ve İl Kültür Müdürlüğüne bağlı rehberler eşliğinde müzeleri gezen öğrencilerin mutluluğu yüzlerinden okundu. 

Etkinlikler hakkında açıklama yapan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “ Belediye olarak sadece parke, park, kaldırım yapmıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımız içinde çalışıyoruz. İncesu’nun sporda, kültürde ve sanatta başarılı olması için gayretlerimiz devam ediyor. Bu bilinçle yarıyıl tatilinde olan çocuklarımıza gerek karne hediyesi, gerekse de geçmişini bilmesi adına faydalı kültür gezileri tertip ettik. Bu programlarımızdan olan müze gezimizde çocuklarımız Gevher Nesibe Müzesini ziyaret ederek Selçuklu dönemini, Arkeoloji Müzesini gezerek farklı medeniyet dönemlerini, Milli Mücadele Müzesini gezerek Milli Mücadele yıllarını yakından tanıma, tarihe tanıklık etme şansları buluyorlar. Geçmişini bilmeyen toplumlar geleceğe yön veremez düsturu ile çocuklarımızı müzelere götürüyor, onların tarihini bilmelerini arzu ediyoruz. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz” diye konuştu

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım