Kayseri Deniz Postası - İncesu’da Yapı Denetim Kontrolü Yapılıyor
31
Çrş, May
54 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

İncesu
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Aydan Yıldırım

İncesu Belediyesi İmar ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri eski yapıların yoğunlukta bulunduğu Bulgurcu mahallesinde yapı denetim kontrolü yaptı.

Yıkılma riski olan yapılara  “ Dikkat Tehlikeli Yapı” afişi asılarak güvenlik şeridi çekildi.

İncesu Belediyesi ilçedeki riskli yapılarla ilgili çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediyeye bağlı İmar ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Bulgurcu mahallesinde bulunan eski yapıları yerinde inceledi. Ekipleri, tehlike arz eden yapıların çevresine şerit çekerek  “ Dikkat Tehlikeli Yapı” afişi astı.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek yaptığı açıklamada “ Ülkemiz 6 Şubat’ta 7,7 ve 7,6 şiddetinde aynı gün iki büyük deprem yaşadı. İnsanlarımız hayatlarını kaybetti. İncesu Belediyesi olarak deprem bölgesine her türlü katkıyı topladığımız yardım malzemeleri ve ilçemizde misafir ettiğimiz vatandaşlarımızla gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Geçmişi çok eskiye dayanan ilçemizde bazı yapılar yapı çok. Yerleşimlerin içerisinde olan bu yapıların durumu ile ilgili İmar ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri tespit yaptı. Tehlike arz eden yapılara uyarı içeren afişler asıldı. İlerleyen günlerde de altında dükkân bulunan işletmelerde inşaat mühendislerimiz tarafından kolon ve kiriş kontrolü yapacağız.  Projeler konusunda İmar Müdürlüğü ekipleri çok titiz bir çalışma sergiliyor.  İnsan hayatını en ufak şekilde tehlikeye sokan yapılar tespit edersek, gereğini yaparız” dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım