Yeşilhisar - Kayseri Deniz Postası

KAYSERİ'nin Yeşilhisar ilçesinde yaşayan besicilik yapan Arzu Metin (39), çoban bulmakta güçlük yaşadıklarını belirterek, "Yabanca çoban çalıştırmak istediğimizde ise birtakım sıkıntılara girebiliyoruz" dedi.

KAYSERİ’nin Yeşilhisar ilçesinde Hayriye Kapusuz (51), yaklaşık 20 yıldır ailesiyle birlikte 2 katlı olan 10 asırlık peribacasında yaşam sürüyor. Kapusuz, “Üst katta yatak odası, alt katta oturma odası, mutfak ve içinde klozet olan bir banyosu var. Yaz, kış bu evde kalıyoruz. Burası yazın çok serin, kışın ise çok sıcak oluyor” dedi.

KAYSERİ’nin Yeşilhisar ilçesindeki Doğu Roma İmparatorluğu'ndan kalma kayadan oyma mezarlar, defineciler tarafından tahrip edildi. Kaya mezarların kapakları çalındı, içleri boşaltıldı.

KAYSERİ’nin Yeşilhisar ilçesi Akköy Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, telefonları çekmediği için dağlık alana 1 kilometre yürüyüp görüşme yapıyor. Mahalle Muhtarı Mustafa Koçak, “Burada yaşayan insanların çoğu 60 yaşın üzerinde bulunuyor. Telefonlarımız çekmediği için çok mağduruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.

Diğer Makaleler...

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım