Haber-Foto: Azim DENİZ-Şeyda AŞATIR/ Kayseri Deniz Postası ekibi olarak ilçe ziyaretlerimize devam ediyoruz. İlçe halkının sorunlarını sadece Kayseri Deniz Potası Gazete ’si gündeme taşıyor. Bu kapsamda Yeşilhisar ilçesinde buluştuğumuz vatandaşların en büyük sorunu, her insanın belediye tarafından karşılanması gereken hakkı olan su… Yeşilhisar halkı, temiz içme sularının olmadığını ve belediyenin bu konuda bir adım atmadığını söyledi. Bir diğer problem ise, Yeşilhisarlı çiftçilerin ürünlerini satamaması… Bir çiftçi konu ile ilgili, “İlgilenen yok eskiden kooperatifimiz vardı. Kooperatif kapatıldı.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yeşilhisar’da içmecelerin de içerisinde bulunduğu yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve kentsel dönüşümün temel atma törenine katıldı. Törende yaptığı konuşmada Kayseri’nin ilçeleriyle birlikte topyekun büyüdüğünü belirten Başkan Çelik, ilçelerin daha da hızlı büyümesi için büyük gayret sarf ettiklerini söyledi.

Diğer Makaleler...

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar