HADAK sporcuları, Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyor - Kayseri Deniz Postası

Hunka Kurban

Hacılar
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

HACILAR Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK) sporcuları, Erciyes Kayak Merkezi'nde antrenman yaparak Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürdü.


Erciyes Kayak Merkezi Hacılar Kapıda hafta sonu antrenmanlarını sürdüren sporcular, bu ay içerisinde Erzurum’da yapılacak olan yarışma için tırmanış antrenmanı ve sert zemin de kayma yaptı. Yapılan çalışmaları anlatan Türkiye Dağcılık Federasyonu Kayseri Dağcılık İl Temsilcisi ve Dağ Kayağı Antrenörü Ahmet Duran, “HADAK olarak antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Gün içerisinde dağ kayağı sporcularıyla beraber tırmanış antrenmanı ve eğimde sert zeminde kayak yaptık. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Trabzon’da düzenlenen Türkiye şampiyonasına katıldık. Burada 5 madalya ve dereceler elde ettik. HADAK olarak üç yıldır dağ kayağı sporunu yapmaktayız. Bundan sonraki faaliyetlerimizde Milli Takım seçmelerimiz var. Mart ayında Erzurum’da bir yarışımız daha var. Bu bağlamda alınan sonuçlara göre Milli Takım aday sporcularımız da belirlenecek” diye konuştu.

d20cf83cc1b30a56cf032665098a6d1a

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım