Saadet Partili Bülent Eser : Hacılar'daki Sağlık Sorunları Çözülmüyor - Kayseri Deniz Postası
10
Çrş, Ağu
40 Yeni Haber

Hacılar
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times
Saadet Partisi Hacılar İlçe Başkanı Bülent Eser defalarca başvuru yapılmasına rağmen mesai saatleri dışında sağlık hizmeti alamadıklarını belirtti.
Saadet Partisi Hacılar İlçe Başkanı Bülent Eser, Hacılar ilçesinde özellikle akşamları yaşanan sağlık sorunlarını gündeme taşıyarak , İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne ve Sağlık Bakanlığı’na bir dilekçe yazarak Hacılar İlçesinde yaşanan sorunları dile getirmişti.
 
SP Hacılar İlçe Başkanı Bülent Eser yapmış olduğu açıklamada ; Hacılar ilçesinde mesai saatleri dışında sağlık hizmeti alamadıklarını vatandaşların mağduriyetini dile getirerek  dilekçe vererek başvuru yaptıklarını ve sonuç alamadıklarını belirterek bu işin takipçisi olmaya devam edeceklerini belirtti.
 
Eser, “2021 verilerine göre 12.471 nüfusa sahip Hacılar ilçemizde, hafta içi mesai saatleri dışında ve hafta sonları; başta enjeksiyon ve pansuman olmak üzere hiçbir sağlık hizmeti verilmemektedir. En küçük bir sağlık hizmeti için bile şehir merkezine gitmek zorunda kalınmaktadır. İlçe halkımız bu sebeple çok büyük mağduriyet yaşamaktadır. İlçemiz nüfusunun büyük oranını sağlık hizmeti alması gereken ihtiyar kesim oluşturmaktadır. İlçemizden şehir hastanesi ve fakülteye direk otobüs seferleri de bulunmadığı için bu hususta özellikle ihtiyarlarımız ve ilçe halkımız çok sıkıntı çekmektedir. Halkımız en temel ve küçük sağlık hizmetlerinden faydalanamamaktadır. Bu nedenle ivedilikle bir adım atılması gerekmektedir.” açıklamasında bulundu.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım