Hacılar'da Bayram Öncesi Hazırlıklar Tamamlandı - Kayseri Deniz Postası
10
Çrş, Ağu
39 Yeni Haber

Hacılar
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber :Aydan Yıldırım

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilçede tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Özdoğan, vatandaşların huzur içerisinde bir bayram geçirmesi için ekiplerin bayram boyunca çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

 

Kurban Bayramı’nda mezar ziyaretlerini yapmak isteyen vatandaşlar için ilçe mezarlığında çevre düzenleme ve temizlik çalışmalarının da yapıldığını belirten başkan Özdoğan, bayram öncesinde vatandaşların temiz bir ortamda kabir ziyaretlerini yapabilmeleri adına ilçe mezarlığında yabani ot ve temizlik çalışmalarının düzenli bir şekilde yapıldığını hatırlattı. Özdoğan, bu manada vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde ziyaret edilen ilçe mezarlığında temizlik çalışması sürekli yapılmakta bu bayramda da vatandaşların temiz bir ortamda kabir ziyaretlerini yapabileceklerini söyledi.

Başkan Özdoğan, ilçe genelindeki tüm camilerde, iç ve çevre temizlik ile genel bakım çalışmasının da yapıldığını belirtti.

 Hacılar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde ilçe genelindeki camilerin temizliğini yapmak için kurulan cami temizleme ekibi, camilerin içleri ve cami çevresi temizliği ile bahçe bakımını yaparak vatandaşların temiz bir ortamda ibadetlerini yapması için çalışmaların tamamlandığını belirtti.

Başkan Özdoğan, “ayrıca ilçemizde bayramlaşma programımızı bayramın üçüncü günü saat 17:00’de Hacılar Kafe Restoran’da yapacağız. Programımıza tüm hemşerilerimiz davetlidir” dedi.

Hacılar'da ;temizlik, zabıta ve veteriner hizmetleri bayram boyunca aksamadan devam edecek. “Vatandaşlar Fen İşleri Müdürlüğünün 442 37 77 no’lu telefonuna kurban bayramı boyunca ulaşabilirler

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım