Hacılar Arama Kurtarma Havacılık, Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK), sağlıklı yaşam için her pazar günü düzenlediği doğa yürüyüşlerinin bu haftaki faaliyetini TEMA Vakfı ile birlikte gerçekleştirdi. 

Hacılar Belediyesi Karpuzsekisi ve Hürmetçi Mahalleleri ile Kayseri Organize Sanayi Bölgesi arasındaki kanal boyundaki yolda, alt yapı ve kilitli parke yol yapım çalışması gerçekleştiriyor. 

Hacılar Belediye Başkan Vekili Bilal Özdoğan, Hacılar Kentsel Dönüşüm Projesi alanında yapılacak olan Ortaokul alanında incelemelerde bulundu. Başkan Vekili Özdoğan, çalışmalar hakkında Kentsel Tasarım Müdürü Ersel Elcuman’dan bilgi aldı. 

Hacılar Yenimahalle’de Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) ve Kayseri ve Civarı Elektrik A.Ş. (KCETAŞ) tarafından alt yapı yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor. 

Haber-Foto: Azim DENİZ-Şeyda AŞATIR/ Kayseri Deniz Potası ekibi olarak yaptığımız ilçe gezileri kapsamında son durağımız Hacılar İlçemiz oldu. Yine güzel şirin ilçelerimizden bir tanesi olan Hacılar’da halkla görüşmelerimizin ardından, Başkan Doğan Ekici’nin sağlık durumundan dolayı ona vekalet eden Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Özdoğan ile görüşüp sıkıntıları dile getirdik. Genel olarak halkın konut sorunu yaşadığını söyleyebiliriz. Bazı vatandaşlar, “3 kat izin veriyorlar bina için. Bu yüzden d müteahhitler gelip buralara ev yapmıyor.” dedi.  Tabii ki Kayseri’deki neredeyse tüm ilçelerin sorunu olan ‘göç’ Hacılar halkını da tedirgin ediyor.

Diğer Makaleler...

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar