Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığının yetkili olduğu Yahyalı Belediyesinde bir süredir yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı. 

Azim Deniz ve Şeyda Aşatır’ın Özel Röportajı / Kayseri Deniz Postası Gazetesi olarak Yahyalı ilçesinde önce halkla sohbet edip ardından isteklerini ve teşekkürlerini Belediye Başkanı Esat Öztürk’e ilettik. Belediye Başkanı Öztürk’ten, Yahyalı’nın tarımından, turizmine, madenciliğine kadar birçok bilgi elde ettiğimiz çok özel açıklamalar aldık. Dünyaca ünlü Kapuzbaşı Şelaleri’ne 150 bin ziyaretçi geldiğini söyleyen Öztürk, ayrıca bu yıl 70-80 bin ton elma ihraç edeceklerini söyledi.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, doğalgaz çalışmaları Yahyalı Devlet Hastanesi ve Yahyalı ilçe meydanı çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 
Doğalgaz konusunda ilçenin mutlu sona ulaştığını bildiren Esat Öztürk, "Mutlu son dediğimiz şema, iki ay sonra artık Develi, Yahyalı arasındaki çelik borumuz tamamlandıktan sonra inşallah mutfaklarımızda ve kışın ısınmada doğal gazı kullanmış olacağız. Şehir içerisinde daha doğrusu ilçe içerisindeki şebekelerimiz tamamlandı. Abonelik işlemleri için biz tabi Kayserigaz'a da yerde vermiş olduk. Belediye olarak inşallah bundan sonra Yahyalıdaki hemşerilerimiz abonelik için müracaat edecekler. Bundan sonra artık daire içerisi dediğimiz bina içerisindeki tesisatını herkes çektikten sonra abonelik işlemlerine müracaat edecekler. Yahyalımız artık 2018'de 2 ay sonra doğalgazla tanışmış olacak inşallah" dedi. 

Diğer Makaleler...

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar