06
Pzt, Tem
13 Yeni Haber

Talas Belediyesi tarafından Mevlana Mahallesinde başlatılan toplam 2,5 kilometre uzunluğundaki Yeşil Yol’un 1. Etabı tamamlandı.

Talas Belediyesi kırsal mahallelerde yaptığı hizmetlere yenilerini ekleyerek arazi yollarını düzenleyip, dereleri ıslak ediyor. Dağlık alan ve düzlükteki tarım arazilerinde yapılan çalışmalarla çiftçilerin yüzü gülüyor.

KAYSERİ'de, hasta ve sahipsiz köpekler için Talas Belediyesi'nin oluşturduğu, koronavirüs tedbirleri kapsamında Mart ayında ziyarete kapatılan Patiköy, normalleşme süreci kapsamında yeniden hizmete açıldı.

İYİ Parti Talas Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çalıksoy, Ulaşım A.Ş’ye ait toplu taşıma araçlarının Talas’ın kırsal mahallelerinde yaşayan vatandaşların Kayseri merkeze götürmek yerine, Cemilbaba Mezarlığındaki tramvay son durağında indirmesinden dolayı mağduriyet yaşadıklarını söyledi. Çalıksoy, “Halkımız daha önce direk merkeze giderken şimdi neden gidemiyor? İndi bindi yapmak bu halka bir zulümdür. Kendileri toplu taşıma kullanmadığı için halkın yaşadıklarını anlayamazlar” dedi.

KAYSERİ'nin Talas ilçesinde, 16 yıl önce 4 koyun ile besiciliğe başlayan Mustafa Çalıksoy, şimdi 800 küçükbaş hayvanın yetiştiriciliğini yapıyor.

Önümüzdeki hafta sonu başlayacak sınav maratonu öncesi Talas’ta sınava girilecek okullar, Talas Belediyesi tarafından hazır hale getirildi.

Diğer Makaleler...

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar