Talas Belediyesince ilçe genelinde çocuklar için parklara 8 yeni oyun grubu daha kuruldu. Geçtiğimiz aylarda yapılan yeni 15 oyun grubuyla çocuklar Talas’ta eğlenceye doyuyor. 

Talas Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünce ilçenin kavşak ve yaya geçitlerinde yeni çizgi ve çizgi yenileme çalışması başladı. Yapılan çalışmalarda ayrıca yaya geçitlerine “önce yaya” yazısı da yazılıyor. 

Talas Belediyesi’nde, çocuklara tarımı ve doğayı sevdirmek için bir uygulama başlatılarak, kendilerine en sevdiği meyvelerden çilek fidesi hediye edildi. 

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 2019 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi birinci taksit ödemeleri için hafta sonu veznelerin mesai yapacağını belirterek, vatandaşlardan yoğunluk yaşamamaları adına ödemelerini son güne bırakmamaları tavsiyesinde bulundu. 

Talas Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan’da da asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sıcakların kendini hissettirmeye başladığı bugünlerde ekipler, altyapının tamamlandığı Zincidere Mahallesindeki sokak ve bağlantı yollarında asfalt serdi. 

Talas Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir Ramazan geçirmesi için ilçedeki fırın, market ve halk pazarları gibi gıda satışının yapıldığı işletmeleri denetime aldı. 

Diğer Makaleler...

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar