Arıcılık Kursu Talas'ta başladı

Talas

Talas Şehit Resul Erdal Aydemir Halk Eğitim Merkezi, vektörler ve vektörlerle bulaşan hastalıklar uygulama ve araştırma merkezi ile Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından açılan arıcılık kursu başladı.

 

Arıcılık kursu; 18 Şubat 2019- 28 Şubat 2019 tarihleri arasında Kiçiköy Mahallesi Say 2 Sokak No:12 de faaliyetlerini sürdüren Talas, Şehit Resul Erdal Aydemir Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda 17:30-21:30 saatleri arasında uygulamalı devam edecek.

Düzenlenen arıcılık kursu hakkında açıklamalarda bulunan Talas Şehit Resul Erdal Aydemir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Akçalı, Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi dekanlığı, Kayseri Arı Yetiştiricileri Birliği ve koordineli olarak Talas, Resul Erdal Aydemir Halk Eğitim Merkezi müdürlüğümüz tarafından açılan arıcılık kursumuz konusunda otorite olan; Prof. Dr. Abdullah İnci, Doç. Dr. Mustafa Necati Muz, Prof. Dr. Alparslan Yıldırım, Prof. Dr. Murat Kanbur, Doç.Dr. Önder Düzlü gibi toplamda 11 akademisyen tarafından verilecek eğitimlerle 28 Şubat 2019 tarihine kadar devam edecektir. Devam eden kurs kayıtlarımızda bugüne kadar 150’nin üzerinde bir kursiyer başvurusu oldu” dedi.

Halk eğitim koordineli ve akademik düzeyde gerçekleştirilen böyle bir kursun Türkiye şartlarında ender rastlanır olması Kayserili kursiyerler açısından önemli bir avantaj olduğunun altı çizildi.  

 [Kurumsal]

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar