Patiyol, hayvan sahiplerine yürüyüş ortamı sağlıyor - Kayseri Deniz Postası

Talas
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

TALAS Belediyesi tarafından geçen yıl hayata geçirilen Patiyol, hayvan sahiplerinin keyifli bir ortamda özgürce yürüyüş yapmalarına imkan sağlıyor.


Yamaç Paraşütü İniş Alanı’nın arkasında bulunan doğal alanda oluşturulan Patiyol, günün her saatinde ilgi görüyor. Bin 600 metre uzunluğa sahip Patiyol içinde hayvanlar için hazırlanmış Patiparkı bulunuyor. Kapalı ortamda kalmış evcil hayvanların enerjilerini atmaya imkan sağlayan park, can dostlar ve sahipleri için özellikle yaz aylarında vazgeçilmez bir etkinlik alanı oluyor. Minik dostlarıyla Patiyola gelen vatandaşlar da duydukları memnuniyeti ifade ederek Başkan Yalçın’a teşekkür etti.


Patiyolda köpeği ile gezintiye çıkan Oğuz Özel isimli bir vatandaş, alanın çok iyi düşünülmüş bir proje olduğunu belirterek, “Patiyol çok iyi düşünülmüş, çok güzel. İçerisinde bulunan park da gayet güzel, biz orayı da kullanıyoruz. Mahalle içindeki parklarda insanlar rahatsız olabiliyor, bu bakımdan da burası bizim için iyi oldu. Başkan Mustafa Yalçın’a teşekkür ediyorum” dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım