Talas Belediyesi'nden 'Ezgilerle Anadolu' konseri - Kayseri Deniz Postası

Talas
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

TALAS Belediyesi tarafından 'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş’ın anısına 'Ezgilerle Anadolu' sloganıyla İsmail Altunsaray konseri düzenlendi. 


Türk halk müziği sanatçısı İsmail Altunsaray, usta sanatçı Neşet Ertaş’ın türkülerinden oluşan birbirinden değerli eserleri Talaslılar için seslendirdi. Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşen etkinlikte müzikseverler, Anadolu ezgileriyle bazen hüzünlenirken bazen de neşe dolu anlar yaşadı. Konser öncesi sahneye gelerek açılış konuşmasını yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, belediyelerin yol, park, altyapı gibi faaliyetlerin yanında kültürel ve sanatsal etkinlikler de yapması gerektiğinin altını çizerek, Talas Belediyesi olarak sergiden konferansa, tiyatrodan konserlere kadar her türlü sanatsal etkinliklere ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Konuşmaların ardından sevilen sanatçı İsmail Altunsaray Neşet Ertaş türkülerini seslendirdi. Konser sonundan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Altınsaray'a çiçek verdi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım