Kayseri Deniz Postası - Akkışla'da Yoğurt Bayramı ve Kilim Festivali
29
Pzt, May
29 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

Akkışla
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Akkışla Geleneksel Yeni Yoğurt Bayramı ve Kilim Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Büyükşehir Belediyesi ve Akkışla Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Geleneksel Yeni Yoğurt Bayramı ve Kilim Festivali’ne Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Akkışla Kaymakamı Tarık Safa Kahveci, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, AK Parti Kayseri Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin, Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Akkisla Yogurt Bayrami Ve Kilim Festivali

Akkışla Üsküdar Yaylası’nda gerçekleştirilen Geleneksel Yeni Yoğurt Bayramı ve Kilim Festivali’nde Başkan Büyükkılıç’ı yöresel kıyafetli çocuklar çiçeklerle karşılarken, festival saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. ‘Festival Ağası’ olarak seçilen Başkan Büyükkılıç, sahneye davet edilirken, Büyükkılıç’a Türkmenlerin ağa kıyafeti giydirildi. Daha sonra, Başkan Büyükkılıç’ın verdiği tüm sözleri yerine getirdiğine dair video izletildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, festivalde yaptığı konuşmada, bir bayram havasında birlikte olduklarını, yaylada ilçe sakinleri ile buluştuklarını söyledi. Pençe Kilit Harekâtı’nda şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet dileyen Başkan Büyükkılıç, “Şehitlerimizin bizler için şefaatçi olmasını temenni ediyorum. Gazilerimize Allah’tan acil şifalar, sağlıklı uzun ömürler temenni ediyorum” dedi.

 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım