Kayseri Deniz Postası - SARIOĞLAN’a 50 Milyon TL’lik Yatırım
26
Pz, Mar
23 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

Sarıoğlan
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin tüm ilçelere yatırımları sürüyor.

Vali Çiçek ve beraberindeki protokol ile birlikte ilçeye bir gün içerisinde adeta çıkarma yapan Başkan Büyükkılıç, Sarıoğlan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin açılışını yaparken, kooperatife ait kafe inşaatını, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle hayata geçirilecek olan İlçe Kütüphanesi ve Konferans Salonu ile yeni hükümet konağı arsalarını da incelerken, yapımı tamamlanan ilçe stadyum sahasında futbol maçı yaptı.

Başkan Büyükkılıç, KAYMEK Palas Kadın ve Gençlik Merkezi’ni gezerken, restore edilen Palas Ulu Camii inceledi.

Sarioglan Haber 38

Büyükşehir Belediyesi bu yatırımların yanı sıra Sarıoğlan ilçesine bir yılda 50 milyon TL’ye yakın hizmet götürdü.

Bu kapsamda, Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Sarıoğlan İlçesinde 3,5 milyon TL’lik, ferah ve modern yapısıyla pazaryeri ilçe sakinlerinin hizmetine sunulurken, 12 milyon 320 bin TL’lik 15 bin 400 ton sıcak asfalt dökümü yapıldı.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı 2022 yılında, kilit parkeden çocuk oyun parkına, halı sahadan kırsal mahalle yollarına kadar 29 milyon 558 bin TL’lik yatırım yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ise 2022’de küçükbaş hayvan dağıtımından tohum dağıtımına, soğuk hava deposundan makine ekipmanlarına kadar 4 milyon 148 bin TL hizmet götürdü.

Sarıoğlan ilçesine 49 milyon 526 bin TL’lik yatırım yapan Büyükşehir Belediyesi’nin Sarıoğlan ilçesi Karaözü Mahallesi yakınlarında Kızılırmak Sahili Şahruh Köprüsü Çevresinde Park Yapım İşi proje çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor.

Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yapılan ve yapılacak olan projelerimiz, hizmetlerimiz ve yatırımlarımız Sarıoğlan halkımıza hayırlı olsun. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı ortamlarda yaşamalarına katkı sağlamak adına bundan sonra da 16 ilçemizde, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden aynı azim ile çözüm odaklı projelerimizle hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım