“Yolumuz yapılmadan oy yok” - Kayseri Deniz Postası

Felahiye
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber-Foto: Azim DENİZ-Şeyda AŞATIR/ Kayseri Deniz Postası Gazetesi ekibi olarak ilçe gezilerimize davam ediyoruz. Yaklaşan seçimler dolayısı ile vatandaşların sıkıntılarını, isteklerini ve seçilecek ya da mevcut belediye başkanından beklentilerini dile getirmek üzere sıradaki durağımız Felahiye oldu. Vatandaşlarla görüşmemizin ardından, Belediye Başkanı Vural Coşkun ile ilçe sorunlara ilişkin röportaj gerçekleştirdik. Halk, “yolumuz yapılmadan oy yok” derken, bu konuda belediye başkanı Vural Coşkun çalışmaların başladığını ifade etti.

 

İlçe gezilerimizin son rotası Felahiye… Kayseri Deniz Postası ekibi olarak, halkın sorunlarını dile getirmeye devam ediyoruz.

Gezimizde, Felahiye’den öne çıkan başlıklar:

Felahiye’de ikamet eden Yunus isimli vatandaş, “İlçemizde belediye hizmetlerinden memnun değiliz. Büyükşehir’e bağlandığı için buraları hep Büyükşehir yaptı. Ama Ak Parti Belediyesi’nden hiç memnun değiliz. Muhalefet olarak Belediye başkanlığı yapmış kişiler daha iyi belediye başkanlığı yapmış kişilerdir. En büyük sorunumuz işsizlik.” dedi.

Bazı vatandaşlar ise, “Göğdere yolunu Özhaseki Milletvekili olduğunda ilk bunu yaptıracağım demişti. Seçildikten sonra uğramadı bir daha. Göçün durması için yolun kısalması çok önemli. Özhaseki, ‘kazanayım yarın yolu başlatıyorum.’ Dedi. Seçim bittikten sonra bir daha gelmedi. Seyyar satıcılardan da bıktık. Uyuyan, hasta ya da bebek olabilir. Çok gürültü çıkarıyorlar. Hayvancılık ve arıcılık yapılacak bir memleket. Ama burada hayvancılık bitti.” Şeklinde konuştu.

Üstün Yüksel, “Ak Parti’den Belediye Başkanlığı görevine talip oldum. İlçemizin en önemli sorunlarından bir tanesi göçtür. İlçemizin alt yapısını, Göğdere olarak bahsettiğimiz yolumuzun 40 yıldır tamamlanmaması bizim için çok üzücü bir durum. Felahiye, Kayseri’nin Yozgat’a açılan kapısı durumunda. Bizim açımızdan ekonomik önemi bulunuyor. Bu inşaatın tamamlanması bizim isteğimizdir.” İfadelerini kullandı.

Başka bir vatandaş ise Ak Parti açısından güzel çalışmalar yapıldığını belirterek, “Belediye başkanımızın hiçbir çalışması ve vaadi yok. Sabah saat 8’de resmi aracı ile Kayseri’den yola çıkıyor ve geliyor. Saat 17.00 olunca da evine gidiyor.” Dedi.

Yılmaz isimli vatandaş en büyük sorunlarının yol olduğunu söyleyerek, “Bizim yolumuz otobana bağlanacak. Kararı çıkmasına rağmen maalesef daha yapılmıyor. Bu memleketin göçü çok, her gün kan kaybediyoruz.” şeklinde konuştu.

Bazı vatandaşlar ise mahallelerin bir kısmına asfalt yapılmadığını kaydederek, “Bizim evimizin önünde resmi olarak yol yok. Bizim bunu defalarca söylememize rağmen hala biz onun bunun tarlasından gidip geliyoruz. Adamlar tarlasına çit çekse biz yolsuz kalırız.” Diye konuştu.

Yolumuz yapılmadan oy yok2

Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun geçtiğimiz gün geçirdiği trafik kazası ile ilgili, “Büyükşehir Belediyemizden meclis toplantısı sonrasında çıktık. İlçeye dönerken bir trafik kazası geçirdik. Çok şükür hayattayız ve görevimizin başındayız.” dedi.

Vatandaşların sıkıntılarını ilettiğimiz Başkan Coşkun’un konuşmasının satır başları şöyle:

“İnsanların olduğu yerde tabii sıkıntılar olabilir. Bizde bu eksiklikleri gidermek için, sıkıntıları gidermek için bu göreve talip olduk. Vicdanen rahatız biz elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşın tamamını memnun etme şansımız yok ama biz onların şikayetlerini önemsiyoruz. Her ilçenin kaderi göçtür. İlçemiz tarım ve hayvancılık ile ekonomisini sağlıyor. Arazilerimiz tarıma elverişli. İlçemizin gelir düzeyi yüksek. Kayseri sadece ilçeleri değil illerden bile göç alıyor. Çekim gücü olan bir il haline geldi.

Biz birçok proje gerçekleştirdik. İlçe halkına istihdam saplayacak projeler yaptık. Aile çay bahçemizde 4 kişi istihdam ediyoruz. Yufka ve tandır ekmeği tesisimizi yakın zamanda hizmete sunduk. 17 kişi burada çalışıyor sadece. Gençlik merkezimizde 3 kişi çalışıyor. İlçemiz şirin küçük bir ilçe ama tek sorunu göç. Doğalgaz için taleplerimizi, her ortamda dile getirdik. Son 6 ilçe kaldı zaten.

Yaşar Karayel gölgesini üzerimizden eksik etmedi hiçbir zaman. Her anlamda bize desteğini eksik etmedi.

Bizim yol sorunumuz var doğru. Verilen bir sözdür, her siyasi partinin verdiği sözdür. Biz bunu başardık, yatırım programına dahil edildi. Son ekonomik krizden dolayı ihalesi henüz yapılmadı. Tarih belli 2021 bitiş olacak. Ödeneği ayrıldı onu da çözeceğimizi düşünüyoruz. Sil baştan her sokağa sıcak asfalt yaptık. Çıkmaz sokaklarımız kaldı.

Ben seçimlerde aday olacağım fakat nasıl takdir edilirse öyle hareket ederiz. Bir dönem daha niyetimiz var bizi uygun görürlerse.”

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım