Felahiye’li Kadınlara Ekmek Kapısı - Kayseri Deniz Postası

Felahiye
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/ KAYSERİ’nin Felahiye İlçesinde belediye tarafından kurulan tandır ekmeği ve yufka imalathanesinde çalışan kadınlar aile bütçesine katkıda bulunuyor.

 

Kayseri’nin Felahiye İlçesinde Belediyenin kurduğu tandır ekmeği ve yufka üretim tesisi, ilçe kadınlarına ekmek kapısı oldu. 17 kadının istihdam edildiği tesiste, doğal bir şekilde üretimi yapılan yufkalarda sadece su, un ve tuz kullanılıyor.

Tesis hakkında bilgi veren Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun, “Yufka imalathanesi ve yöresel Felahiye’ye özel yapılan tandır ekmeği imalatı yapılıyor. Yöremizdeki insanlarımıza hizmet veriyor. Kısa süre önce açılmasına rağmen ayın sonuna kadar siparişlerimiz dolu. Vatandaşlarda buradaki doğallığı heves ettiği için sadece tandır ekmeğimizde ve yufkamızda un, su, tuz karışımı var ve başka bir katkı malzemesi yok.” dedi.

Vatandaşlarından yoğun talep geldiğini belirten Başkan Coşkun, “Annelerimizin, ablalarımızın yaptığı gibi yufka ve tandır ekmeği yapıyoruz. Vatandaşlarımızın yoğun talebi var. Esas gayemiz ticaret yapıp para kazanmak değil. Yörenin insanlarına katkı sağlamak amacımız. Burada 17 eleman çalıştırmaktayız. İnşallah ilerleyen zamanlarda farklı yöresel hizmetleri yaparak, pazarlayacağız. İnsanlarımızı burada istihdam ederek, aile bütçelerine katkıda bulunmalarını sağlayacağız. Günlük, 50 kiloluk torbalarda bulunan unlardan, 4 torba yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım