“Felahiye’de adliye, telekom, askerlik şubesi kapatıldı” - Kayseri Deniz Postası

Felahiye
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Saadet Partisi İlçe Başkanı Sinan Taşçı, “Felahiye İlçe merkezimizde Adliyemiz, Telekomumuz, Askerlik Şubemiz kapatılmış olup vatandaşlarımız ufacık bir işinde Kayseri’ye gidip gelmek zorunda bırakılmış eski siyasetçilerin ve devlet anlayışının getirdiği hizmetleri son on yıldır arar olduk” dedi.

 

İlçe Başkanı Sinan Taşçı yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “2014 Yılı yerel seçimleriyle beraber büyükşehir yasasından dolayı Felahiye İlçemiz de Kayseri İlimizin Merkez İlçe statüsüne girmiş olup ancak bu yasadan dolayı Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Felahiye İlçe Merkezine ve dış mahallelerine (Köy ve Kasabalarına) otobüslerini göndermekle mükellef olduğu bilinmekte yalnız dış mahallelerimize otobüs bantları yani duraklarını konulmuş ise de hala 2014 yılından bu yana büyükşehirin otobüsleri gelmemekte ve vatandaşlarımızın hem ilçe merkezine hem de Kayseriye gidip gelmeleri konusunda mağduriyet yaşanmaktadır bu mağduriyetin giderilmesi için 2015 yılında 1150 vatandaşımızın imzasını toplayıp Kayseri Büyükşehir belediyesine şahsen vermiştim lakin Kayseri Büyükşehir Belediyesi otobüslerini hala göndermediği için başta bendeniz Felahiye Saadet Partisi İlçe Başkanı olarak tekrar dilekçe yazdım ben ve diğer siyasi partilerin ilçe başkanlarına da (Saadet Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi) imzalatarak ve yine vatandaşlarımızdan da tekrar imza alarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığına verildi.

Diğer bir husus ise Felahiye İlçe merkezimizde Adliyemiz Telekomumuz Askerlik Şubemiz kapatılmış olup vatandaşlarımız ufacık bir işinde Kayseri’ye gidip gelmek zorunda bırakılmış eski siyasetçilerin ve devlet anlayışının getirdiği hizmetleri son on yıldır arar olduk. Bu yüzden Felahiyemize Adliyenin Türk Telekomun Askerlik şubesinin ve diğer kurumların şubelerinin açılması gerektiğini basın yolu ilgili yetkili kurum ve kuruluşlara ve de kamoyuna duyururuz.

Bir diğer taraftan doğalgazın ilçe merkezimize ve dış mahallelerine getirilmesini,

Kayapınar Mahallesine taşınan İtfaiyenin ve KCETAŞ’ın Felahiye ilçe merkezine taşınmasının gerekliliğini bildirir vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesin ve bütün siyasi yetkililere duyarlılık çağrısında bulunuyoruz.

Felahiye 2014 te yerel seçimlerinde 9 köy 2 kasaba toplam 7000 olan nüfusu şuan 5400 e düştü Felahiye belediyesi AKP den olmasına rağmen göç devam etmekte maalesef üretimin olmadığı ilçemizde göç devam etmekte ve üzülerek belirtirim ki hayalet kasaba durumuna gelmiştir.

Takdir Yüce Türk Milletinindir.”

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım