Felahiye’de kadınlara iki önemli eğitim - Kayseri Deniz Postası

Felahiye
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Felahiye ilçesindeki kadın kooperatifi üyelerine ve ilçede ikamet eden kadınlara yönelik finansal okuryazarlık eğitimi verildi.

 

Ticaret İl Müdürlüğü, Tarım Orman Müdürlüğü ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında imzalanan "Kadın kooperatiflerinin güçlendirilerek Sürdürülebilirliklerinin Sağlanması" amacıyla Felahiye ilçesindeki kadın kooperatifi üyelerine ve Felahiye’de ikamet eden Kadınlara Yönelik Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü’nce, psikolog Esra Çelik ve hemşire Hicran Pekçetin tarafından finansal okuryazarlık konusunda eğitim verildi.

Ayrıca Ticaret İl Müdürlüğü ve Tarım Orman Müdürlüğü personelleri Alpaslan Ziya Atlı ve Meltem Şenol tarafından da kooperatifçiliğe giriş, kooperatif kurma aşamaları konularında eğitim verildi.

Eğitime 25 kadın katılım sağlarken, sonrasında ise Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde Kadın Hizmetleri alanından sorumlu şube müdürü Mahmut Koç ve tarım orman il müdürlüğünde şube müdürü olarak görev yapan İbrahim Acar katılımcıların sorularını cevapladı. Kurumsal

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım