Özvatan Belediyesi Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı - Kayseri Deniz Postası

Özvatan
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Özvatan Kültür ve Turizm Şenlikleri kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

 

Yaklaşık 650 fotoğrafın yer aldığı yarışmada birinci Ömer Faruk Yeltekin, ikinci Emin Demir, üçüncü Ataman Alaşahan oldu. 22 fotoğrafta sergilenmeye layık görüldü.

Kayseri’nin Özvatan İlçesi’nde geleneksel hale getirilen Kültür ve Turizm Şenlikleri 18-19 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu yıl şenlikler kapsamında ilk kez Fotoğraf Yarışması düzenlendi. Küratörlüğünü Furkan Demir’in yaptığı yarışmaya Özvatanlılar yoğun ilgi gösterdi. Özvatan’da yaşam, arıcılık, hayat bulan tarihi mekanlar ve doğal yaşamı anlatan toplam 650 fotoğraf yarışmada yer aldı. Yarışmanın jüri üyeliklerini Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Fotoğraf Sanatçıları Dilek Sakarya, Furkan Demir ve Mustafa Kütük yaptı. 22 Temmuz’da sona eren yarışmada jüri üyeleri 7 saat süren bir çalışmanın ardından dereceye giren fotoğrafları belirledi.

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir yaptığı açıklamada, ilk kez düzenledikleri yarışmaya gösterilen ilgiden dolayı çok memnun olduğunu belirterek, “İlçemizin tanıtımı ve kültür, sanat dalında ön plana çıkması için gerçekleştirdiğimiz bu yarışmada birbirinden değerli fotoğraf karelerinin yer alması mutluluk verici. Bütün yarışmaya katılan ve emek veren hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz için bazı eksikliklerimiz olabilir ama ilerleyen yıllarda bu yarışmamızı daha çok katılımlarla gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Şenliğimizi dostluğu, kardeşliği, birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek hemşerilik duygusunu artırmak için yapıyoruz. Bu sebeple bütün halkımızı 18-19 Ağustos tarihinde Özvatan İlçemize bekliyorum” dedi.

Özvatan Kültür ve Turizm Şenlikleri kapsamında Fotoğraf yarışmasında dereceye girenler ödüllendirilecek. Ayrıca şenliklerde ünlü sanatçıların konserleri, halk oyunları gösterisi, havai fişek gösterileri ve etli bulgur pilavı ikramı yapılacak. [Kaynak: kayserihaberajansi]

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım